https://www.unyegundemhaber.com/

GAMZE MİLLİ TAKIM KAMPINDA

GAMZE MİLLİ TAKIM KAMPINDA

BAŞKAN GÜLER: “GAMZE’NİN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUZ”

GAMZE SOĞUKSU: “EN BÜYÜK HEDEFİM OLİMPİYATLAR”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Boks branşı sporcusu Gamze Soğuksu, katılmaya hak kazandığı Türkiye Genç Kadınlar Boks Milli Takımı ile Polonya’da düzenlenecek olan Dünya Genç Kadınlar Boks Şampiyonası’nda altın madalya hedefliyor.

Boksta Avrupa ikinciliği ve birçok madalyası bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Boks branşı sporcusu Gamze Soğuksu, 23-25 Şubat tarihlerinde Kastamonu’da düzenlenen Genç Kadınlar Milli Takım Seçmelerinde rakibini sayı vermeden 5-0’lık net skorla yenerek milli takıma girmeye hak kazandı.

Aldığı bu sonuçla Türkiye Genç Kadınlar Boks Milli Takımı’na girmeyi başaran Gamze Soğuksu bu başarısıyla 10-24 Nisan 2021 tarihleri arasında Polonya’da yapılacak olan Dünya Genç Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 51 kg’da Türkiye’yi ve Ordu’yu temsil hakkı elde etti.

BAŞARILI SPORCUDAN BAŞKAN GÜLER’E ZİYARET

Kastamonu’da düzenlenen Genç Kadınlar Milli Takım Seçmelerinde aldığı başarının ardından şehre dönen Soğuksu, ayağının tozuyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Boks Antrenörü İbrahim Gündoğdu’da eşlik etti.

BAŞKAN GÜLER: “MADALYA İLE DÖNECEĞİNE İNANIYORUZ”

Milli Takıma katılmaya hak kazanan Gamze Soğuksu’yu tebrik eden Başkan Güler, Polonya’da düzenlenecek olan Dünya Genç Kadınlar Boks Şampiyonası’nda da başarı dileğinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporculara büyük önem verdiklerini belirten Başkan Güler, “Ordu Büyükşehir Belediyemizin başarılı sporcusu Gamze Soğuksu Türkiye Genç Kadınlar Boks Milli Takımı’na katılarak 10-24 Nisan 2021 tarihleri arasında Polonya’da yapılacak olan Dünya Genç Kadınlar Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve şehrimizi temsil edecek. Şampiyonada kendisinden madalya bekliyoruz. Gamze’nin daha önceleri de önemli başarılı olduğunu biliyoruz. Bu başarılarını Polanya’da da sürdürerek madalya ile geri döneceğine inanıyoruz” dedi. 

GAMZE’NİN HEDEFİ OLİMPİYATLAR

Türkiye Genç Kadınlar Boks Milli Takımı’yla Polanya’da ringe çıkacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Boks branşı sporcusu Gamze Soğuksu’da konuşmasında, Türkiye’yi ve Ordu’yu temsil edeceği için çok mutlu olduğunu belirtti.

Madalya alarak Türk bayrağını göndere çekmek istediğini ifade eden ve asıl hedefinin olimpiyatlar olduğunu vurgulayan Soğuksu, “4 yılı aşan süredir boks sporu ile ilgileniyorum. Antrenmanlarımı hiç aksatmadan yapmaya özen gösteriyorum. Katıldığım her organizasyonda şampiyonluklar elde ediyorum. Polonya’da da başarılı sonuçlar alarak İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum. En büyük hedefim olimpiyatlara katılmak. Çok çalışarak bu hedefime ulaşacağıma inanıyorum” diye konuştu.

BOKS ANTERÖNÜRÜ GÜNDOĞDU: “OLİMPİYATLARA KATILACAK DAHA NİCE GAMZE’LER YETİŞTİRECEĞİZ”

Ziyarete katılan Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Boks Antrenörü İbrahim Gündoğdu’da Gamze’ye olan inancının sonsuz olduğunu söyledi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak tüm çocuklara sporu sevdirmek için çalışacaklarını aktaran Gündoğdu, olimpiyatlara katılacak daha nice Gamze’ler yetiştireceklerini sözlerine ekledi.

Ziyaret, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başarılı sporcu Gamze Soğuksu’ya spor malzemeleri ve çeşitli hediyeler takdim etmesi ile sona erdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

HACI ADAYLARINA EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

Ordu İl Müftülüğü koordinesinde 2024 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Hac-Umre organizasyonu yapan acentelerle Hacca …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir