GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞININ“GENÇLİK KAMPLARI”NIN TANITIMI KAPSAMINDA ZİYARETLER YAPILDI

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞININ“GENÇLİK KAMPLARI”NIN TANITIMI KAPSAMINDA ZİYARETLER YAPILDI

HER YIL BİNLERCE GENCİMİZİN BİR KARDEŞLİK İKLİMİNDE BİR ARAYA GELDİĞİ GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI.

                 Konu ile ilgili bilgi veren Ünye Gençlik Merkezi Müdürü Kasım AVCI: Bakanlığımız tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 09 Mayıs’ta başladı.. Gençlik kamplarında çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacağınız bir dönem yaşamak için son başvuru tarihi 2 Temmuz’dur.

     Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir

    Yaz dönemi kamp başvuruları 9 Mayıs – 2 Temmuz 2022 tarihleri arasında https://gencizbiz.gsb.gov.tr   adresinden veya E-Devlet aracılığıyla elektronik başvuru yoluyla yapılabilecektir.

  Ordu ilimizde bu sene 19 gençlik kampına başvuru alınacaktır. Ordu ilimizden gidilecek olan illerin isimleri şu şekildedir. Antalya, Aydın, Kastamonu, İstanbul, Bursa, Kırşehir, Osmaniye, Konya, Mersin, Hatay şeklindedir.

   Ünye de ki okullarda kamp tanıtımlarımız devam ederken bir sonra ki durağımız   Akkuş ilçesi oldu. Akkuş Kaymakam V. Emrah ASLAN, Akkuş Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih BAŞ’ı gençlik kamplarımız  hakkında bilgilendirdik. İlçede ki ortaokul ve liseler de öğrencilere kamp tanıtımları yaparak bilgilendirmelerde bulunduk.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Vali Sonel, Hane Ziyaretlerini Sürdürüyor

Vali Tuncay Sonel, Eşi Handan Sonel ile birlikte “Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün” projesi kapsamında engeli olan ailelere ve çocuk evlerine ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.