https://www.unyegundemhaber.com/

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL GEÇER?

Güneş lekeleri, cildin uzun süre güneş ışınlara maruz kalması sonucu ortaya çıkar. Yazın cildinize yerleşen güneş lekelerinden kurtulmak için evde doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizler için güneş lekelerinden kurtulmanın doğal yollarını yazdık.

Güneş lekelerinden kurtulmak için evde deneyebileceğiniz pek çok yöntem var. İşte, güneş lekeleri için doğal ve etkili yöntemler…

Limon ile güneş lekelerini giderin!

Taze bir limonun suyunu sıkın. Pamuk yardımıyla lekeli bölgeye uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu yöntemi her gün uyguladığınız takdirde lekelerinizin açıldığını göreceksiniz.

Bir diğer alternatif; bir yemek kaşığı şeker ve bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Lekeli bölgeye peeling yapın. İki dakika kadar peeling yaptıktan sonra karışımı 10 dakika lekeli bölgede bekletin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Bu karışımı 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Aloe vera ile cildinizi yenileyin!

Aloe vera iyileştirici özelliği sayesinde, koyu bölgelerin rengini açar ve güneş hasarlarını onarır. Aynı zamanda, cildi yeniler. Aloe vera jelini lekeli bölgeye uygulayın ve yarım saat bekleyin. Ardından durulayın. Bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi ile cilt problemlerine son!

Elma sirkesi pek çok cilt problemine iyi gelir. Kararmış, hasar görmüş hücreleri soyar ve cildi onarır. 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı su ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Lekeli bölgeye sürün. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi durulayın. Bu yöntemi günde 1 defa uygulayabilirsiniz.

Yeşil çay ile cildinizi güzelleştirin!

Yeşil çay, yalnızca metabolizmayı hızlandırmakla kalmıyor, içerdiği antioksidanlar sayesinde cilt problemlerine iyi geliyor ve cildi güzelleştiriyor. Yeşil çay poşetini 10 dakika kadar sıcak suda bekletin. Poşeti sudan aldıktan sonra soğutup lekeli bölgeye uygulayın. Bu yöntemi günde iki defa uygulayabilirsiniz.

Güneş lekeleri için kil maskesi! 

Kil, cilt rengini açar ve güneş lekelerini giderir. Kan dolaşımını hızlandırır, gözenekleri arındırır, ciltteki ölü hücreleri yok eder. 2 yemek kaşığı kil ve biraz gül suyunu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından bir miktar aloe vera jeli ilave edin ve tekrar karıştırın. Bu karışımı lekelerin üzerine sürüp 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Hakkında: semanur

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir