default

HER BRANŞDA YETENEK AVI DEVAM EDİYOR

YETENEK AVI DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki Ulubey ilçesinde yapılan ve büyük ilgi gören Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Büyükşehir Belediyesi, çocukların ilgi duyduğu ve yetenekli olduğu spor dallarında onları geliştirmek ve yetiştirmek için başlattığı Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi devam ediyor. 19 ilçede yapılması planlanan ve ilki Ulubey ilçesinde gerçekleştirilen projenin ikinci etabı Perşembe ilçesinde yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Perşembe ilçe stadyumu ile kapalı spor salonunda gerçekleştirilen projeye katılan 7-14 yaş grubu öğrenciler, futbol, basketbol, voleybol, atletizm, yelken ve kano branşlarında yetenek taraması yapıldı. Testlerde başarılı olan çocukları ilgilendikleri branşa göre takip edilecek ve daha sonra değerlendirmeye alınacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE YÖN VERECEK BİR PROJE”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürü Hacı Cemal Armutlu, proje sayesinde gelecekte çocukların hangi branşta daha yetenekli olduğunu görme fırsatı elde ettiğini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Şube Müdürü Cemal Armutlu, açıklamalarına şöyle devam etti.

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz, Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirdik. Perşembe ilçemize özel olarak futbol, basketbol, voleybol, atletizmin dışında yelken ve kano branşlarında 7-14 yaş aralığındaki gençlerimizin yeteneklerini test ettik. Güzel bir çalışma oldu. Katılımın da iyi olduğu bu projemizi ilerleyen günlerde açıklayacağımız diğer ilçelerimiz ile devam edeceğiz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

TERCİH EDİLEN BRANŞLAR DEĞİŞMEDİ

Perşembe ilçesinde gerçekleştirilen Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nde gençlerin tercih ettiği branşlar yine değişmedi. Yapılan testlerde öğrencilerden 28 kişi futbol, 24 kişi basketbol, 14 kişi voleybol ve 26 kişi ise atletizm branşlarını tercih etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

KATILIM İÇİN BİR TELEFON YETERLİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan projeye başvuruda bulunmak isteyen gençler, bağlı bulunduğu ilçede düzenlenecek proje TC. Kimlik kartı ve 1 adet vesikalık fotoğrafı ile başvuruda bulunabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyen veliler ve öğrenciler ise 0452 666 52 23/27-Dahili: 26322/26320 No’lu telefonlardan bilgi alabilirler.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir