İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil, Ordu’da Trafik Denetimine Katıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Ordu’ya gelerek, trafik kontrol ve denetimlerine katıldı.

Erdil, Altınordu ilçesindeki polis ve jandarma kontrol noktasında durdurulan araç sürücülerinin Kurban Bayramı’nı kutladı, kurallara uymaları için uyarılarda bulundu.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, araba ve açık hava görseli olabilir

Vatandaşlarla sohbet eden çocuklara da oyuncak hediye eden Erdil, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla her bayram alanlara indiklerini söyledi.

Salgın sonrası ilk serbest bayram olması ve havaların birden ısınmasıyla çok yüksek bir mobilizasyonun ve hareketliliğin olduğunu vurgulayan Erdil, bu nedenle trafikte yoğunluğun oluştuğunu belirtti.Bayram tatili süresince 140 bin 372 tim ve 226 bin 582 personelle sahada oldukları bilgisini veren Erdil, Valilik, Kaymakamlık ve ilgili birimlerinde büyük ölçüde alanlarda olacağını aktardı.

Bir ayakta ve araba görseli olabilir

Erdil, 960 civarında sivil polis memurunun da şehirlerarası taşımacılığını yolcu olarak denetlediğini, bu personellerin 1400 otobüste denetim yapacağını dile getirdi.

Bayram sürecinde 15 helikopter ve 76 dronenin kullanılacağını belirten Erdil, bunun yanında 1100 maket araçla alanlarda farkındalık oluşturulduğunu söyledi.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Ülke olarak geçen 3 yılda trafik kazalarında çok önemli bir iyileşme sağladıklarını kaydeden Erdil, kaza sayılarının yüzde 50, can kayıplarının da yüzde 35-40 düzeyinde azaldığını vurguladı.İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil’e Vali Tuncay Sonel, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ve İl Jandarm Komutanı Albay Gazi Demir de eşlik etti.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

UYUŞTURUCU OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce şüphe üzerine durdurulan bir şahsın üzerinde yapılan aramada (3) gr. Esrar maddesi ele geçirilmiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.