https://www.unyegundemhaber.com/

İSA DEMİRCİ AKKUŞ İÇİN İKAMETGAHLARINIZI AKKUŞ’A ALIN

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Belediyelerin en büyük gelir kaynağının İller Bankası’ndan aldığı paylar olduğunu belirterek gurbette yaşayan hemşerilerine ikametlerini Akkuş’a almaları için çağrıda bulundu.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci Akkuş’ta yaşadığı halde ikametleri başka yerde bulunan ve gurbette yaşayan hemşehrilerine ikametgâhlarını Akkuş’a almaları için çağrıda bulundu. Belediyelerin en büyük gelir kaynağının İller Bankası’ndan aldığı paylar olduğunu hatırlatan Başkan Demirci, “Belediyemizin en büyük gelir kaynağı İller Bankası’ndan aldığı paylardır. Bu da ilçemizde resmi olarak ikamet edenlerin sayısına göre belirlenmektedir. Belediyemizin İller Bankası’ndan alacak olduğu payın artması, hizmet kalitemizin artması daha fazla hizmet üretilmesi anlamına gelmektedir. Bunun için alınan her ikametgâh, Akkuş’umuz için artı bir avantaj demektir” dedi.

“Yazın Nüfusumuzun 3-4 Katına Hizmet Veriyoruz”

TÜİK tarafından geçtiğimiz yıl Akkuşun nüfusunun 22 bin 118 olarak açıklandığını, ancak yaz aylarında en az 3- 4 katı nüfusa hizmet ettiklerini belirten Başkan Demirci, “Akkuş Ordu’nun hizmet alanı bakımından en büyük ilçelerinden ve yaz aylarında çok ciddi bir insan topluğu ilçemizde yaşıyor. Geçtiğimiz yıl açıklanan verilere göre ilçe nüfusumuz 22 bin 118 olarak açıklandı. Yıllık gelirimiz aralık ayındaki sayıma göre hesaplanıyor ancak yazın en az 70-80 bin kişiye hizmet veriyoruz. Giderlerimiz ve nüfus gelirimize bakınca aradaki fark çok çok fazla. Bu konuda tüm hemşerilerimin ikametlerini Akkuş’a alarak gerekli hassasiyet ve özeni yerine getireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir