İŞTE OSKİ’NİN 2020 KARNESİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 2020 yılında yapmış olduğu yatırım çalışmaları ile Ordu’yu şantiye alanına çevirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede alt yapıdan üst yapıya birçok projeyi hayata geçiren OSKİ, gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların hayatlarını kolaylaştırırken, diğer yandan modern alt ve üst yapının temellerini atarak verimli bir yılı geride bıraktı.

7/24 vatandaşların her türlü istek ve şikâyetlerine zaman kaybetmeden müdahalede bulunan OSKİ, özverili bu çalışması ile de vatandaşlardan tam not aldı.

ORDU ŞANTİYE ALANINA ÇEVİRİLDİ

19 ilçenin tamamında içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını en aza indirmeyi hedefleyen OSKİ Genel Müdürlüğü, 2020 yılı içerisinde 175.000 metre içme suyu hattı ve 24.000 metre kanalizasyon hattı yaparak vatandaşların hizmetine sundu. İçme suyu miktarının ve rezerv alanlarının artırılması için başlatılan çalışmalarda 6 adet sondaj kuyusu ile 12 adet su alma yapısı ve gölet inşası gerçekleştirerek olası kuraklık için erkenden tedbirleri aldı.

ARIZALARA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

2020 yılı içerisinde yoğun bir dönem geçiren OSKİ Genel Müdürlüğü meydana gelen arızalara 7/24 anında müdahalelerde bulunarak vatandaşların mağduriyetlerini en aza indirdi. OSKİ 2020 yılı içerisinde toplamda 40 bin 87 adet içme suyu arızası ile 3 bin 312 adet kanalizasyon arızasına müdahale ederek vatandaşların sorunlarına çözüm buldu.

ESKİYEN SAYAÇLAR DEĞİŞTİRİLDİ

2020 yılında abone çalışmalarına hız veren OSKİ, 43 bin 353 yeni abone kaydı gerçekleştirirken yine aynı dönem içerisinde 28 bin 630 adet sayaç değişimi ve montajı yaparak yoğun bir yılı geride bıraktı. Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORYAZ tarafından tasarlanan SUVER sayaçları yine bu dönem içerisinde kullanıma başlandı. Teknoloji ve yazılımı özel tasarlanan, Türkiye’de ilk olan ve GSM ile uzaktan dolum yapılabilen SUVER 2020 isimli su sayacının üretimi ile montaj çalışmalarına 2020 yılı içerisinde başlayan OSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan tam not aldı.      

İÇME VE ATIK SULAR SÜREKLİ DENETİM ALTINDA TUTULDU

Vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunmak için 7/24 yoğun tempoda çalışmalar gerçekleştiren OSKİ Genel Müdürlüğü, 2020 yılı içerisinde içme suyu ve atık sulardan sürekli olarak numuneler alarak suyun kontrolünü sağlayan çalışmalara imza attı. Yine bu dönemde 124 bin 65 adet numune alarak gerekli analizler yapılmış ve sonuçları ilgili birimler aracılığı ile açıklanmıştır. Bu dönem içerisinde yapılan numuneler ve analizlerle Ordu’nun içme suyu ve atık sularında gerekli kontroller yapılmış oldu.

KAYIP KAÇAKLA YOĞUN BİR MÜCADELE VERİLDİ

2020 yılı içerisinde içme suyu hatlarında oluşan kayıp kaçaklara karşı yoğun çalışma gerçekleştiren OSKİ, bu alanda oluşturduğu özel ekip ile birçok kayıp kaçaklara müdahale etti. Özel olarak oluşturulan kayıp kaçak ekibi, 210 km’lik içme suyu hattında denetim gerçekleştirerek bu alanda yine bir rekora imza attı. Yapılan kontrollerde yüzeye çıkmayan ancak su kaçağı olan 257 adet şebeke hattı ile 135 abone bağlantıları tespit edilmiş olup anında müdahale edilerek gerekli çalışma yerinde yapıldı.

DEPOLARIN BAKIM VE ONARIMI YAPILDI

OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara düzenli su iletilmesini sağlayan depolara düzenli bakım ve onarım çalışması ara vermeden yapılmaya devam ediliyor. 2020 yılı içerisinde OSKİ, depolarına yapılan bakım ve onarım çalışmaları ile yıllık yaklaşık olarak500.000 m3 su kaybı önlenerek 2 milyon TL tasarruf sağlandı. 2020 yılı içerisinde 352 adet depoda sızdırmazlık, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiren OSKİ, diğer depolarda da aynı kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.

OBB

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir