“İYİ Kİ DOĞDUN CEREN” KİTABININ GELİRİ 40 KIZ ÖĞRENCİYE BURS OLDU

Ordu’da, bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ceren Özdemir’in konu edinildiği “İyi ki Doğdun Ceren” adlı kitabın geliri, sanat eğitimi alan kız öğrenciler için kullanılıyor.

Ordulu araştırmacı yazar Birol Öztürk’ün, 3 Aralık 2019’da Altınordu ilçesi Zaferi Millli Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu binaya girerken uğradığı bıçaklı saldırıda yaşamını yitiren Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Özdemir’i anlattığı kitabı çok sayıda okur tarafından satın alındı.

Ceren’in çocukluğu ve gençlik döneminin yer aldığı 136 sayfalık kitaptan elde edilen gelir, Güzel Ordu Kültür Sanat Derneğince Ceren Özdemir Sanat Fonu’na aktarılıyor.

Yazar Öztürk, AA muhabirine, Ceren’e karşı işlenen cinayetin herkesi çok derinden etkilediğini ve ülkede yankı bulduğunu söyledi.

Bu süreçten sonra “Ceren Özdemir ve ailesi için neler yapabiliriz?” diye düşünürken aklına kitap fikrinin geldiğini belirten Öztürk, aileyle görüşerek Ceren’i anlatan bir kitap yazmaya karar verdiğini anlattı.

 Öztürk, Ceren’in çocukluk ve gençliğine dair aileden bilgi aldığını ve fotoğraflarını topladığını ifade ederek, İstanbul’da faaliyet gösteren Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği sponsorluğunda basılan kitabın satışa sunulduğunu anımsattı.

AA

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

ÜNTİD’DEN TARİHİ VE VİTRİNSEL TALEP…

Dününe sahip çıkmak, yarınına hizmettir. Küçük dokunuşlar, büyük anlamlar ifade eder…ÜNTİD olarak her zaman kentimizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.