KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU DÜZENLENDİ

KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU DÜZENLENDİ

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ordu ve ilçelerinde kaçak tütün ve tütün mamülü satışı yapan işyerlerine operasyon düzenlendi.

Emniyet ekipleri tarafından yapılan operasyonların detayları şöyle;

“Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 02/06/2022 günü Fatsa ilçesinde Tütün ve Tütün mamulü satışı yapan 4 işyerinde ve depoda yapılan aramalarda yaklaşık piyasa değeri 1.580.000 Türk Lirası olan;

– 7.920.000 adet mükerrer bandrollü boş makaron,

– 7.600 adet içi tütün doldurulmuş makaron,

– 50 adet zula içerisinde gizlenmiş TAPDK bandrolü,

– 22 kg açık kıyılmış tütün ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak 3 şüpheli yakalanmış olup 5607 sayılı kanun ve 4733 sayılı kanuna muhalefetten adli ve idari işlem yapılmıştır.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 03/06/2022 günü Tütün ve Tütün mamullerine yönelik yapılan Risk Analizi Çalışmaları neticesinde;

U1 Polis Uygulama Noktasında durdurulan bir araçta yapılan aramada yaklaşık piyasa değeri 450.000 Türk Lirası olan;

– 1.180 kg sahte bandrollü tütün ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak 2 şüpheli yakalanmış olup 5607 sayılı kanun ve 4733 sayılı kanuna muhalefetten adli ve idari işlem yapılmıştır.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 04/06/2022 günü Tütün ve Tütün mamullerine yönelik yapılan Risk Analizi Çalışmaları neticesinde;

U1 Polis Uygulama Noktasında durdurulan bir araçta yapılan aramada;

– 11.000 adet bandrolsüz makaron,

– 30 kg açık kıyılmış tütün ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak 1 şüpheli yakalanmış olup, 5607 sayılı kanun ve 4733 sayılı kanuna muhalefetten adli ve idari işlem yapılmıştır.”

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

BAŞKAN KENAN SELİM ARGAN’DAN BAŞHEKİM’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ak Parti Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim ARGAN, Kadın Kolları Başkanımız Neşe Akgül TİYALOĞLU, Gençlik Kolları Başkanımız Abdulkadir DEMİR ve Başkan Yardımcılarımız ile birlikte Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet ATEŞ’i ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.