“KAMYON” GİTTİĞİ HER YERDE SEVİLİYOR

“KAMYON” GİTTİĞİ HER YERDE SEVİLİYOR

GİRESUN’DA “KAMYON”A BÜYÜK İLGİ

OBBKT’NİN “KAMYON” OYUNU GİRESUN’DA SAHNE ALDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun (OBBKT) sezon oyunu “Kamyon” Giresun’da sahne aldı. Giresun Belediyesi 26. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri kapsamında sahnelenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği oyun programa katılanların beğenisini kazandı.

Yarım asrı aşkın süredir kentin kültür ve sanat hayatına ışık tutmaya, Ordulu sanatseverleri bir birinden güzel oyunlarla buluşturmaya devam eden OBBKT, Ordu’nun yanı sıra başka illerde de sahne alıyor. Bu kapsamda Giresun’da düzenlenen Giresun Belediyesi 26. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri’nde sahne alan Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun “Kamyon” adlı tiyatro oyunu Giresunlu tiyatroseverlerle buluştu.

SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNİ KAZANDI

Mehmet Baydur’un yazdığı Orkun Öngen’in yönettiği komedi oyunu “Kamyon” izleyenleri mest etti. Ahmet Rıfat Çol (Necati), Cemil Gündüz (Abuzer), Bülent Öztürk (Recep), Bülent Reisoğlu (Zülfü), Ömer Temiz (Zeynel) ve Emrullah Yazıcı (Şaban) gibi deneyimli isimlerin rol aldığı iki perdelik oyun, hem konusu hem de oyuncu performansları ile izleyicileri kendine hayran bıraktı. Zorlu hayat koşulları içinde yardıma muhtaç kalmış kendi çaresizlikleri ile baş etmeye çalışan köylü kesiminin yalın hikâyesini konu edinen “Kamyon” oyunu sanatseverlerin beğenisini kazandı.

Seyircilerin ayakta alkışladığı oyun sonunda ise Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu ekibine çiçek takdim edildi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.