KAZ KESİM TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

KAZ KESİM TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ORDU EKONOMİSİNE KATKI SUNACAK PROJE EYLÜL AYINDA HİZMETE SUNULACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kaz yetiştiriciliğinin her geçen gün arttığı Ordu’da kaz kesimhanesi kurulması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Yapılacak çalışma ile kaz yetiştiriciliğinin her geçen gün arttığı Ordu’dan artık pazar potansiyeli ve ihracat imkânı olan kaz eti, kaz tüyü ve yağlı karaciğer gibi ürünlerin satış ve pazarlanmasının da yapılması amaçlanıyor.

TEK KAT OLARAK PROJELENDİRİLDİ

Fatsa ilçesinde mezbaha ve hayvan pazarının bulunduğu alanda 335 metrekare taban alanına sahip, tek katlı olarak projelendirilen kaz kesimhanesinde her şey düşünüldü. Faaliyete geçirilecek kesimhanede ıslatma, yolma, iç çıkarma, su ile soğutma, parçalama sınıflandırma, paketleme, soğuk hava deposu ve idari birimler yer alacak.

Şu an temel döşeme ve kolon imalatı tamamlanan projede kiriş betonarme hazırlıkları devam ediyor. Ordu ekonomisine önemli bir katkısı olacak çalışmanın Eylül ayında hizmete sunulması amaçlanıyor.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.