default

KIYI TURİZMİNE GÖZDE MEKAN

KIYI TURİZMİNE GÖZDE MEKAN

PERŞEMBE AKTAŞ PLAJI’NDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ

Ordu’yu kıyı turizminde cazibe merkezlerinden biri yapmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Perşembe Aktaş Plajı’nı yenileyerek kıyı turizmine kazandırıyor. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in turizm alanında hayata geçirdiği çalışmalarla Ordu 3 ay değil, 12 ay turizmin yaşandığı bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.  Yayla turizminden kış turizmine, şelalelerden tarihi mekanlara adından sıkça söz ettiren Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi kıyı turizminin gelişmesi için de çalışmalar yürütüyor.

AKTAŞ PLAJI, MODERN BİR KİMLİK KAZANIYOR

Bünyesinde barındırdığı birçok kıyı turizm alanını yaptığı çalışmalarla cazibe merkezi haline getiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, yeni destinasyon alanları oluşturmak için de çalışmalarına devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Perşembe ilçesinde bulunan Aktaş Plajı’nı yine aynı isimle turizmde gözde mekanlardan biri haline getiriyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı, doğası ve özgün kimliğiyle büyük bir potansiyeli içinde barındıran plaj, yapılan çalışmalarla modern bir kimlik kazanıyor. 

Yapım İşleri Dairesi Başkanlığı himayesinde devam eden çalışmalarla restoran ve çevre düzenleme işlemlerinde sona yaklaşılıyor. İçerisinde kapalı ve yarı açık yemek yeme alanları, bir adet orta şömineli kış bahçesi, açık alanda bir adet klasik ateş şöminesi, çocuk oyun odası, bir adet sahne alanı, bay-bayan WC’ler, bir adet engelli WC, 1 adet bebek bakım odası, mutfak bölümü, 2 adet depolama alanı, personel WC ve hazırlık odaları yer alan restoran, projeye değer katarken ilçedeki önemli bir ihtiyacı da karşılamış olacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Perşembe ilçesinin cazibesini artıracak olan Aktaş Plajı tamamlandığında Ordu kıyı turizminin yeni duraklarından bir tanesi haline gelecek.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir