KONKASÖR ŞANTİYESİNİN AÇILIŞI, 16 TEMMUZ’DA

KONKASÖR ŞANTİYESİNİN AÇILIŞI, 16 TEMMUZ’DA

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısında yaptığı konuşmada, kentin yol ve altyapı noktasında ihtiyaçlarını karşılayacak olan konkasör şantiyesi ve beton santralinin açılışının 16 Temmuz Cuma günü gerçekleştirileceğini söyledi. Toplantıda ayrıca, belediye kiracısı olan esnaflarla ilgili önemli bir karar alındı.

KONKASÖR ŞANTİYESİNİN AÇILIŞI, 16 TEMMUZ’DA

Ünye Belediyesi Temmuz ayı Olağan Belediye Meclis toplantısı belediye hizmet binasında bulunan meclis salonunda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, oturum öncesi meclis üyelerine çalışmalar hakkında bilgi verdi.

-“Açılış 16 Temmuz’da”-

Başkan Tavlı, Ünye’nin yol yapım ve altyapı hizmetleri anlamında en az 15 yıllık ihtiyacını karşılayacak olan konkasör şantiyesinin kurulması ve beton santralinin taşınmasıyla ilgili uzun bir süredir sürdürülen çalışmalarda sona gelindiğini belirtti.

Bir 1 kişi ve oturuyor görseli olabilir

Tesisin, 16 Temmuz Cuma günü AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, milletvekilleri, devlet büyükleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, muhtarlar, STK’lar, vatandaşlar ve davetlilerin katılımı ile hizmete açılacağını kaydetti.

Belediye Başkanı Tavlı, “Birlikte yönettiğimiz bu güzide şehri ileriye taşıyacak olan hizmetleri yine halkımızla birlikte açmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

-OSB Alanında İnceleme ve Fakülte Binası Temel Atma Töreni-

Aynı gün altyapı ve müteşebbisler tarafından fabrika yapımları devam eden Ünye Organize Sanayi Bölgesi alanında da incelemeler yapılacağını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Üniversitesine kazandırılan Ünye Eski Havaalanının bulunduğu alanda Ünye Yerleşkesinin geleceği olan fakülte binasının temel atma töreninin gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Tavlı, Ünye’nin uzun yıllardır hayalini kurduğu hizmetlerin hayata geçiriliyor olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bir 1 kişi, oturuyor, ayakta ve iç mekan görseli olabilir

-Tabakhane Deresi İçin 10 Milyon Liralık Yatırım-

Ünye’nin kent merkezinden geçen ve ıslah çalışmalarının büyük bir kısmı tamamlanan Tabakhane Deresi için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan bu yıl 10 milyon lira ödenek aktarıldığını belirten Başkan Tavlı, bu çerçevede Gençlik Merkezi’ne batı yakasından gençlerin ve çocuklarını geçişini kolaylaştırmak için çelik asma köprü inşa edileceğini söyledi. Yine aynı çerçevede dere içerisine ıslah sekisi bendi oluşturulacak ve ırmağın batı yakasında düşük kotta bulunan duvar yükseltilecek. Ayrıca İpekyolu Mahallesi’nden Adliye Hizmet Binasının bulunduğu noktaya geçiş sağlayan köprünün kod seviyesinin düşük olmasından dolayı tıkanmalara yol açtığını da belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, köprünün yükseltilerek tıkanmalarda olası bir taşkının önüne geçilmesinin sağlanacağını ifade etti.

Bir 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

-Kültür Merkezi İnşaatı Yeniden Başlıyor-

Kültür Merkezi inşaatının kaldığı yerden devam edeceğini ifade eden Başkan Tavlı, müteahhit firmanın inşaat çalışmaları için gerekli olan ekipmanı ilçeye getirmeye başladığını, sürecin sorunsuz ilerlediğini ve çalışmalara kısa süre sonra başlanacağını belirtti.

-Belediye Kiracısı Esnaflardan 6 Aylık Kira Alınmayacak-

Ünye Belediye Meclisi’nde belediye kiracısı olan esnaflarla ilgili önemli bir karar alındı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Pandemi süreci içerisinde genelge ile kapatılmamış, ancak paket servis yapabilir durumda olup ta müracaatları ile kapalı olacağını belirten işletmelerin 01 Ocak 2021 ile 01 Temmuz 2021 tarihleri arasında ki kira bedellerinin alınmaması ile ilgili talepleri oldu. Bizlerde bunu uygun görerek meclisimizin kararına sunuyoruz.” dedi.

İşyerlerinin talebi, belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN STANDI, İSTANBUL’A DAMGASINI VURDU

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN STANDI, İSTANBUL’A DAMGASINI VURDU İstanbul’da düzenlenen Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı’nda (YAPEX), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir