KORGAN’DA DEV ÇALIŞMA

KORGAN’DA DEV ÇALIŞMA

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Korgan ilçesinin mahalle grup yollarını asfalt ve beton ile buluşturuyor. Çalışmalar kapsamında ilçeye bağlı 5 farklı güzergahta asfalt ve beton yol seferberliği başlatıldı.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da, altyapı, asfalt ve beton yol seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalarla gerek kent merkezlerinde gerekse mahalle yollarındaki birçok noktada yoğun bir mesai gerçekleştiriliyor. İl genelinde belirli bir program çerçevesinde gerçekleşen yatırımlarla, vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapıları aralanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Korgan ilçesine bağlı 5 farklı güzergahta asfalt ve beton yol çalışması olduğunu söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

AYNI ANDA 5 FARKLI GÜZERGAHTA ÇALIŞMA VAR

Korgan ilçesinin birçok noktasını şantiyeye dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Güler, “Korgan ilçemize bağlı Durali, Yeşilalan, Soğukpınar mahalleleri ile Kabataş ilçemize bağlı Alankent mahallesine bağlanan toplam uzunluğu 5 kilometre olan yol ile 4 kilometre uzunluğundaki, Tepealan ve Karakışla mahalllerini kapsayan yolda emülsiyon asfalt çalışmaları sürüyor. Beypınar, Perşembe Yaylası bağlantı yolu ile Yenipınar, Karakoyun, Soğukpınar mahalle yollarını da beton ile buluşturuyoruz. Çalışmalar kapsamında, Korgan ilçemize bağlı Dip Mahalle Aşağıköy mevkii ile Kumru ilçemize bağlı Kurtuluş mahallesi bağlantı yolunu da betona kavuşturduk” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Yıllar süren asfalt ve beton yol hayallerine kavuşan vatandaşlar ise “ İlçemizin her noktasında adeta şantiye kuruldu. Büyükşehir ekiplerinin çalışması ile artık toz ve çamurdan kurtulacağız. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

BAŞKAN GÜLER’İN TURİZM YATIRIMLARI SÜRÜYOR

BAŞKAN GÜLER’İN TURİZM YATIRIMLARI SÜRÜYOR PERŞEMBE YAYLASI’NIN CAZİBESİ ARTIYOR Ordu’da her yıl binlerce yerli ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir