https://www.unyegundemhaber.com/

KUMRU VE KORGAN’IN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

KUMRU VE KORGAN’IN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından ilçelerde sürdürülen altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Kumru ve Korgan ilçelerinde son 2,5 yılda yapılan çalışmalarla içme suyu problemini büyük oranda çözüme kavuşturuldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede ulaşım ve altyapı başta olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri kazandırmaya devam ediyor. Özellikle kırsal mahalleler OSKİ marifetiyle yapılan yatırımlarla sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile geride bırakılan 2,5 yılda Korgan ilçesine 44.604 km ve Kumru ilçesine 22.675 km’lik içme suyu hattı çalışması yapılarak hizmete sunuldu.

CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede sürdürülen altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, ekiplerin sahada canla başla çalışma yürüttüğünü belirterek yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilçelerin altyapılarının sağlam temeller üzerine atıldığını söyledi.

“GECE-GÜNDÜZ SAHADAYIZ”

Gerçekleştirilen yatırımlarla ilçeleri sağlıklı suya kavuşturmanın yanında, sudaki kayıp kaçağında önüne geçmek istediklerini vurgulayan Genel Müdür Murat Us, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile ilçelerimizde yatırım çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.  Geride bıraktığımız 2,5 yıl içinde Kumru ve Korgan ilçemizin içme suyu hattını sil baştan yeniledik. Şuana kadar Kumru ilçemizde 22.675 km’lik içme suyu hattını tamamlayarak hizmete sunduk. Yine Korgan ilçemizde 44.604 km’lik içme suyu hattını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu iki ilçemiz haricinde diğer ilçelerimizde altyapı yatırım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Temel hedefimiz ilçelerimiz sağlam altyapılarla buluşturmak ve kayıp kaçağın önüne geçmek” dedi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı Vali Muammer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir