KURBAN KESİM YERLERİ VE RANDEVU TELEFONLARI BELLİ OLDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi

KURBAN KESİMLERİ VETERİNER KONTROLÜNDE YAPILACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için il genelinde kurban satışı ve kesiminin yapılacağı yerlerdeki hazırlıklarını tamamladı.

Kurban alım, satım ve kesim yerleriyle vatandaşlara bu Kurban Bayramı’nda da hizmet verecek olan Büyükşehir Belediyesi, 8 ilçede 8 ayrı noktada bulunan kesim yerlerinde bayram süresince veterinerler kontrolünde kurban kesimi yapacak. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi

KESİMLER VETERİNER KONTROLÜNDE GERÇEKLEŞECEK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, vatandaşların kurban ibadetlerini rahatlıkla yapması için gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyerek, “Bayram süresince Altınordu, Ünye, Fatsa, Aybastı, Gölköy, Akkuş ve Kabadüz ilçesi mezbahaları ile Altınordu Eskipazar Mahallesi’ndeki kurban satış yerine kurulacak mobil mezbahada açık kesim alanında kurban kesimi yapılacak. Kurbanlıklar, veteriner hekimlerin kontrolünde 10-15 dakikada kesilecek ve ardından vatandaşlara teslim edilecek. İlçe belediyeleri tarafından tespit edilen açık kurban kesim yerlerinde de kurbanlar kesilebilecek. Vatandaşlarımızın kurbanlarını, Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin belirlediği yerler dışında kesmemesi gerekiyor” dedi. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi

56 PERSONEL GÖREV YAPACAK 

Büyükşehir Belediyesine ait mezbahalarda kesim yaptırmak isteyen vatandaşlar, mezbahalara başvurarak kesim için sıra numarası ve randevu alacak. Kesim için randevu alan vatandaşların kurbanlıkları, sırası geldiğinde 10-15 dakika içerisinde kesilip parçalanarak kendilerine teslim edilecek. Büyükşehir’e ait 8 kesim noktasında yapılacak kurban kesimlerinde, işlemlerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde sorunsuzca yapılabilmesi için veteriner hekim, kesim elemanları ve yardımcı personelden oluşan toplam 56 personel görev yapacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

KESİM İÇİN RANDEVU ALIN  

Vatandaşların Ordu Büyükşehir Belediyesinin 8 ilçede bulunan 8 kesim yerinden kurban kesim sırası almak için arayabilecekleri telefon numaraları ise şöyle:  

1-ALTINORDU MEZBAHASI İLETİŞİM:     0533 601 3022 

2-ESKİPAZAR KURBAN KESİM ÜNİTESİ İLETİŞİM:      0536 774 93 82

3-AKKUŞ MEZBAHASI İLETİŞİM:      0535 707 78 77

4-FATSA MEZBAHASI İLETİŞİM:      0546 571 27 86

5-GÖLKÖY MEZBAHASI İLETİŞİM:      0532 605 0234  

6-ÜNYE MEZBAHASI İLETİŞİM:     0542 2353981

7-AYBASTI MEZBAHASI İLETİŞİM:      0533 497 19 50

8-KABADÜZ ÇAMBAŞI MEZBAHASI İLETİŞİM:      0536 8802569 

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

SÜPER LİG’E SÜPER BAŞLANGIÇ

ürkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yeni sezona müthiş başla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.