https://www.unyegundemhaber.com/

Meslek Liselerimiz Sanatsal Etkinlikte Buluştu

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrencilerimiz, Altınordu Penpe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri ile buluştu.

30-03-2021

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri önderliğinde “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında yapılması planlanan sanatsal etkinlikler doğrultusunda, Altınordu Penpe İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile çevrim içi etkinlik düzenlendi

.

Düzenlenen etkinlikte ilimizde “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamındaki okullarda eğitim gören sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü olacak öğrencilerimize çevrim içi olarak eğitim verildi. Öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla haftada iki gün, birer saat olmak üzere  “resim” ve “müzik” alanlarında verilen eğitimler 30 Nisan tarihine kadar devam edecektir.

30-03-2021

Yapılacak etkinliklerin sonunda, ortaya çıkan eserler Müdürlüğümüzce oluşturulacak “İl Milli Eğitim Müdürlüğü Seçici Kurulu” tarafından 03-07 Mayıs 2021 tarihleri arasında değerlendirilecek ve her iki alanda (resim ve müzik)  ilk üçe giren eserler seçilecektir.

Her iki alanda İl Birincisi olan eserler Mayıs ayında (https://mtegm.meb.gov.tr/) adresinden duyurulacaktır. Ayrıca öğrencilerin ortaya koyduğu tüm eserler çevrim içi (online) sergi olarak Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasında ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne ait “Mesleğim Hayatım”Youtube sayfasında yayımlanacaktır. 

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

BAŞKAN TAVLI, “ŞEHRİMİZE BİRLİKTE HİZMET ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Seçimlerin ardından güven tazeleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya tebrik ziyaretleri devam ediyor. Memur-Sen Ünye …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir