https://www.unyegundemhaber.com/

GELECEĞE NEFES İÇİN ORDU’DA 116 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve himayelerinde, her yıl 11 Kasım günü kutlanan “Milli Ağaçlandırma Günü”nde, Ordu’da da 116 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesinde fidan dikim töreni yapıldı. Burada düzenlenen törene, Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ayhan Durmuş, Gökhan İkitemur, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Gülyalı Kaymakamı Aydın Yanık, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Orman İşletme Müdürü Uğur Aktaş, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Bugün ülkemizin 81 ilinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığımızın organizasyonuyla ve bütün kurumlarımızın, vatandaşlarımızın katılımıyla ülkemizin her köşesine fidanlar dikilmeye başlandı. Tarım teşkilatımız, Orman teşkilatımız, ülkemizin köklü teşkilatlarından birisi. Ülkemizin her köşesinde emekleri var. Üzücü bir yaz geçirdik. Akdeniz’de, Ege’de, ülkemizin çeşitli yerlerinde meydana gelen orman yangınlarından dolayı içimiz yandı. Devletimizin bütün yetkilileri, vatandaşlarımız, milletimiz oradaydı. Orman yangınlarında büyük gayretler sarf edildi. Bir daha böyle doğal afetlerin başımıza gelmemesini temenni ediyoruz. Bugün de Ordu Üniversitemizin kampüsüne fidanlar dikeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Fidan dikim programında bşr konuşma yapan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Yapılan etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum. Hakikaten güzel bir iş yapıyoruz. Zaten burayı ağaçlandırmayı planlıyorduk, teşekkür ediyorum, ağaçlandırma noktasında burası kalmıştı. Orman Bölge Müdürlüğümüzün ve Ordu Orman İşletme Müdürlüğümüzün katkılarıyla inşallah burası da gelecek yıllarda gelecek kuşaklar bizlere ‘ecdadımız bu çınarları dikmiş’ diyerek, burada otururlar, dinlenirler, çaylarını yudumlarlar, güzel vakitler geçirirler. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy da yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızın bize emaneti olan dünyanın akciğerleri olan ormanlarımızı korumak geliştirmek ve geleceğe nefes dünyaya nefes olmak için her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. Malum olduğu üzere ormancılık yazın köz üzerinde kışın buz üzerinde yapılan kutsal bir meslek. Bu sene yazın ciğerlerimiz yandı tarihin en büyük orman yangınlarını geçirdik.

Şehitlerimiz oldu, yaralılarımız oldu, hepsine rahmet ve şifalar diliyorum. Bu yaraları sarmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın himaye ve önderliğinde her vatandaşımız için ülkemizde 3’er adet toplamda 252 milyon fidan inşallah bu sene sonuna kadar toprakla buluşacak. Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Ordu ilimizde de 37 ayrı noktada, 116 bin fidan toprakla buluşacak.  Bugün burada üniversitemizin sahipliğinde 1300 fidanın toprakla buluşturmuş dikmiş olacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Gürsoy, protokol mensupları, daire müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve Orman teşkilatı mensupları tarafından Ordu Üniversitesi Rektörlük binası etrafındaki alana 1300 fidanın dikimi yapıldı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı Vali Muammer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir