Müdürümüz, Güçlendirme Kararı Verilen Okullar Konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden Bilgi Aldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, deprem tahkiki sonrası yıkımı yapılan ve güçlendirmesi planlanan okulların inşaat ve çalışma durumu konusunda istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Avni GÜNAY ve Şube Müdürümüz Erol BAŞAR’ın katılımıyla Akkuş, Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye İlçe Millî Eğitim Müdürü ile video konferans sistemi üzerinden bir araya geldi.

İlçelerimizde yürütülen güçlendirme ve okul yıkım planlamaları konusunda İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi alan Müdürümüz süreç konusunda değerlendirmelerde bulunarak yapılması gerekenlerle ilgili talimatlarda bulundu.

Toplantı sonrası bilgilendirmelerde bulunan Müdürümüz; “İlimizde Bakanlığımız tarafından yapılan deprem tahkiki sonucu, 9 ilçemizde 54 okul ve kurumda güçlendirme kararı verilmiş, eğitim öğretim yapılmayan ve halihazırda kullanılmayan atıl binalar ayıklanarak, 46 binamızın güçlendirmesinin yapılmasına karar verilmiştir” dedi.

Güçlendirme çalışmalarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı başlamadan önce bitirilmesinin hedeflendiğini dile getiren Müdürümüz; Güçlendirilmesine karar verilen 46 okul ve kurumdan, 42 tanesinin ihaleleri tamamlanarak, sözleşmeleri yapılmış ve yüklenici firmalara teslimi gerçekleştirilmiştir. Kalan 4 okulumuzun ihalesinin gerçekleştirilmesi için Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına gerekli bilgi ve belgeler ulaştırılmıştır. Şu an itibarı ile 36 okulumuz boşaltılarak, yüklenici firmalara teslim edilmiştir. Bunlardan 22 tanesinde güçlendirme onarım çalışmaları başlamış olup, 6 okulumuzda ise 18 Haziran tarihi itibarı ile boşaltılmış ve yükleniciye teslim edilmiş olacaktır. Güçlendirme çalışması olan okul ve kurumlarla alakalı olarak ilçelerimizle birlikte ekip olarak takibini yapıyoruz. Konu ile ilgili her türlü tedbir aldık. Güçlendirme çalışmalarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı başlamadan önce bitirilmesini hedefliyoruz” dedi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir