default

MÜZİĞİN RİTMİ ÜNYE’NİN MANYETİK KUMSALLARINDA ATTI

Ünye Belediyesi tarafından ilki 2022 yılında yapılan ve geleneksel hale getirilen MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali 3’ncü kez vatandaşlarla buluştu.

Ünye’nin manyetik özellikli kumsallarına dikkat çekilmek adına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ile birleştirilen festival bu yıl 18 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Müzik Dolu Bir Gece

Ünye İskelesi yanında bulunan kumsal alanda oluşturulan festival alanında müzik dolu bir akşam yaşandı.

Saat 19’da DJ HKN eşliğinde alanı dolduran binlerce kişi gözde parçalarla akşama hazırlanırken, saat 20.00’da son dönemin dikkat çeken seslerinden Şura sahne aldı. Şura seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla müzikseverlerin kulaklarını pasını sildi. Hava-i Fişek gösterilerinin ardından ise sahneye Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası çıktı. Kent orkestrası, solist Cenk Sönmez eşliğinde popüler şarkılarla alanı coşturdu.

5 binden fazla kişinin katıldığı MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali’nde Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel sahne alan sanatçılara ve ekiplerine teşekkür ederek çiçek ve manyetik kumdan yapılmış kolyeler hediye etti.

Başkan Tavlı; “Ünye’mizi Kültür ve Sanat Anlamında Aktif Yaşayan Bir Kent Haline Getirdik.”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye’nin özellikle kültür ve sanat faaliyetleri açısından yıl boyu aktif bir kent haline geldiğinin altını çizdi.  Başkanı Tavlı, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 3’ncüsü düzenlediğimiz, aynı zamanda kentimizin Dünya’da eşi benzeri az görülen manyetik kumsallarının da tanıtımına katkı sunması adına başlattığımız festivalimiz bu yıl da coşku içinde kutlandı. İlçemiz başta olmak üzere bölgemizin birçok yerinden kentimize gelen misafirlerimiz için unutulmaz bir akşam oldu” diye konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir