ORDU İTFAİYESİ 2020 YILINDA 5 BİNİ AŞKIN OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Ordu’da geçen yıl 1.395 konut, 482 orman yangını meydana geldi. Bu yangınlara başarıyla müdahale eden Ordu Büyükşehir Belediye İtfaiyesi geçen yıl toplam 5 bini aşkın olaya müdahale etti.

2020 yılı faaliyet raporuna göre Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı il genelinde 1.395 ’i yangın, 482’si orman yangını, 244’ü trafik kazası, 1.252’si kurtarma, 288’i su çekimi, 97 boğulma tehlikesi ve 1.912’si diğer itfai olaylar olmak üzere toplam 5 bin 670 olaya müdahale etti.

Özellikle 2020 yılında birçok arama kurtarma faaliyetine destek vererek ülke çapında adını duyuran Büyükşehir İtfaiyesi, 5 bin 670 olaya müdahalenin yanı sıra 1.303 denetim yaptı ve 10 bin 939 vatandaşa eğitim verdi.

OSKEM’LE HAYATA TUTUNDULAR

Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ile il genelinde oluşturulan 3’ü Kadınlar Plajı toplam 17 plajda su kazalarını önleme hizmeti verilerek vatandaşların yaz aylarında daha güvenli vakit geçirmeleri için imkân sağlandı. Boğulma tehlikesi geçiren 97 kişi OSKEM’le yaşama tutundu.

ARAMA KURTARMA EKİBİ TAKDİR TOPLADI

Ordu İtfaiyesine bağlı arama kurtarma ekipleri; Elazığ’da meydana gelen depremde, Giresun’un Bulancak ilçesinde kaybolan İkranur Tirsi‘yi arama kurtarma çalışmalarında, yine Bulancak İlçesi Karagöl Semen Yaylası’nda kaybolan Elif Akbayrak‘ı arama ve kurtarma çalışmalarında ve İzmir’de meydana gelen depremde başarılı çalışmalar yaparak birçok vatandaşın kurtarılması çalışmalarında yer alarak önemli başarılara imza attı.

DAHA GÜVENLİ BİR ORDU İÇİN

“Daha güvenli bir Ordu” parolasıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak il genelinde 1.303 yapı, işletme veya tesis denetlenerek yangın emniyet raporu verildi.

OBİTEM HİZMETE AÇILDI

Olası yangın ve afet olaylarında halkın can ve mal güvenliğinin daha profesyonel ekiplerce sağlanması için, Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yaklaşık 3.000 m²lik alan üzerinde bölgeye hitap edebilecek İtfaiye Eğitim Merkezi kurularak eğitim faaliyetlerine başladı. OBİTEM tarafından başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile mutabık okullarda, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık tesislerinde, hanımlar lokalleri ve ORMEK şubeleri başta olmak üzere 179 kuruluşta 10 bin 939 kişiye yangın güvenliği ve güvenli yaşam eğitimleri verildi.

ACİL ÇAĞRI NUMARALARI 112 ÇATISI ALTINDA TOPLANDI

04.08.2020 tarihi itibariyle 112 Acil Çağrı Merkezi faaliyetlerine başladı. İl Jandarma, Büyükşehir İtfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü, İl emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünden oluşan 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ilerleyen zamanlarda İl AFAD, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik kurumlarının da katılması amaçlanıyor.

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir