ORDU KİTAP FUARI’NDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

ORDU KİTAP FUARI’NDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ YAZARLAR OKURLARI İLE BULUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-29 Mayıs tarihlerinde düzenlenen “Ordu Kitap Fuarı” tüm hızıyla devam ediyor. Yüzlerce yayınevi ve birbirinden değerli şair ve yazarın katıldığı fuara Ordulular yoğun ilgi gösteriyor.

Yaptığı başarılı organizasyonlarla övgü toplayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat alanında çıtayı her geçen gün daha da yukarıya çıkarıyor. Bu kapsamda “Ordu Kitap Fuarı” Pelin Çift ve Ahmet Taşağıl  ‘İslamiyet Öncesi Türkler, Aykut Ertuğrul ise ‘Okurun Hakları’ adlı söyleşisi ile Ordulularla buluştu.

118 yayınevinin yer aldığı fuar, geçen 1 haftalık süre zarfında adeta ziyaretçi akınına uğradı. 7’den 70’e her kesimin ilgi gösterdiği fuarda vatandaşlar da sevdikleri şair ve yazarlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

PELİN ÇİFT: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER’İ KUTLUYORUM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in sanata ve sanatçıya sahip çıkmasının önemine vurgu yapan Pelin Çift, Ordu’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pelin Çift, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kısa bir sürenin ardından tekrardan Ordu’da olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Böyle güzel bir fuarda kitap tutkunları ile okurlarımız ile bir arada olmak beni heyecanlandırdı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin kültür ve sanatın takipçisi olması çok önemli. Zira böyle kurumların desteği ile bu tür etkinlikler zirveye çıkabiliyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i yakın tanıyan biri olarak sanata ve sanatçıya verdiği destek beni şaşırtmadı. Çok doğru ve güzel işlerin altına imza atıyor. Aynı şekilde bu kitap fuarının da hakkını fazlasıyla vermiştir.”

YAZAR PROF. DR. AHMET TAŞAGIL “BÜYÜKŞEHİR’İN BU ORGANİZASYONU SAHİPLENMESİ ÖNEMLİ”

Yeditepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, “Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu tür organizasyonları sahiplenmesinin önemli olduğunu” söyledi.

Prof. Dr. Ahmet Taşagıl, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin cennet köşelerinden birisi olan Ordu’da olmaktan dolayı çok mutluyum.  Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu tür organizasyonlara imza atması ve bunları sahiplenmesi çok önemli. Bilindiği gibi 2-3 yıl pandemi nedeniyle bu organizasyonlar yapılamıyordu. Şimdi büyük bir açılım var. Gayet güzel emeği geçen herkese başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ediyorum.”

YAZAR AYKUT ERTUĞRUL: “ORDU’DA OLMAKTAN MUTLUYUM

Ordu Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği fuarda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yazar Aykut Ertuğrul, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yazar Aykut Ertuğrul yaptığı açıklamada, “Ordu Kitap Fuarı’nda olmaktan dolayı mutluyum. Türkiye’nin önemli yayınevleri ve yazarlar burada. Gerçekten güzel düşünülmüş ve her şeyin dört dörtlük olduğu bir organizasyon. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Programlar sonrasında ise şair ve yazarlara Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan tarafından çiçek takdim edildi.

Ordu Kitap Fuarı panel, söyleşi ve imza günleri ile 29 Mayıs’a kadar devam edecek.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.