https://www.unyegundemhaber.com/

ORDU SAĞLIK-SEN BAŞKANI ZENGİN’DEN ZAM TÜM SAĞLIKÇILARIN HAKKI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın zam açıklamasını sadece doktorlarla sınırlamasına sağlık çalışanlarının tepkisi devam ediyor. Bu kapsamda işe 1 saat geç başlama eylemi yapan sağlıkçılar yaptıkları eylemle, taleplerinin tüm sağlık çalışanlarına zam yapılması olduğunu duyurdular.

 Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi, yapılacak maaş zammının sadece doktorları kapsamasına tepki olarak başlattığı işe 1 saat işe geç başlama eylemlerine devam ediyor. Yapılacak zammın tüm sağlık çalışanlarını kapsamasını isteyen sağlıkçılar, basın açıklaması yaptı.

Sağlık çalışanlarının tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattıkları mücadelede Cuma günü 1 saat işe geç geldiklerini söyleyen Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz.  Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır.

Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, hatta geç bile kalınmıştır. yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Hekimlerimize yapılan zam analarının ak sütü gibi helaldir. Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır.

Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur.”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 20.05.2024 ile 26.05.2024 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir