ORDU SAĞLIK-SEN BAŞKANI ZENGİN’DEN ZAM TÜM SAĞLIKÇILARIN HAKKI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın zam açıklamasını sadece doktorlarla sınırlamasına sağlık çalışanlarının tepkisi devam ediyor. Bu kapsamda işe 1 saat geç başlama eylemi yapan sağlıkçılar yaptıkları eylemle, taleplerinin tüm sağlık çalışanlarına zam yapılması olduğunu duyurdular.

 Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi, yapılacak maaş zammının sadece doktorları kapsamasına tepki olarak başlattığı işe 1 saat işe geç başlama eylemlerine devam ediyor. Yapılacak zammın tüm sağlık çalışanlarını kapsamasını isteyen sağlıkçılar, basın açıklaması yaptı.

Sağlık çalışanlarının tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattıkları mücadelede Cuma günü 1 saat işe geç geldiklerini söyleyen Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz.  Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır.

Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, hatta geç bile kalınmıştır. yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Hekimlerimize yapılan zam analarının ak sütü gibi helaldir. Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır.

Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur.”

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Ordulu Nedim Şenocak İstanbul’da trafik kazasında hayatını kaybetti

İstanbul’da otomobiline arkadan çarpan sürücünün yanına gitmek isteyen Nedim Şenocak başka bir otomobilin çarpması sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir