https://www.unyegundemhaber.com/

ORDU ŞEHİR HASTANESİ’NE KAVUŞUYOR

ORDU ŞEHİR HASTANESİ’NE KAVUŞUYOR

Ordu, yıllardır hasretle beklediği Şehir Hastanesine kavuşuyor. Hastane inşaatındaki zemin kazı çalışmaları sürerken, Büyükşehir Belediyesi tarafından, hastaneye giden yolun yapımı da başlatıldı. 

Ordu’ya sağlık alanında sınıf atlatacak 900 yataklı Şehir Hastanesi inşaatındaki çalışmalar devam ediyor. Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yapılacak hastane için ihale ve yer teslimi çalışmalarının sona ermesinin ardından, yüklenici firmaya verilen 750 günlük süre başlatıldı. Temel kazı çalışmaları başlayan Ordu Şehir Hastanesi 300 bin metrekare kapalı alanda inşa edilecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de hastane inşaatına giden güzergahlarda çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yapılacak olan 900 yataklı şehir hastanesi inşaatı yolunda incelemelerde bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BÜYÜKŞEHİR SEFERBER OLDU

Yeni yapılacak hastaneye ulaşım sağlayacak güzergahlarda seferberlik ilan ettiklerini belirten Genel Sekreter Alp, “Dört gün önce buraya Sayın Valimiz ve beraberindeki heyetle gelmiştik. Hastanenin bir an önce hizmete alınması için ulaşım yolu ihtiyacı gündeme alınmıştı.  Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak, şehrimizde özlemle beklenen hastanenin temelini atıp yolu süratle devreye sokmak için çalışma başlattık. Şu anda Ordu Giresun karayolundan yaklaşık 2 kilometrelik bir bağlantı yolu açmak kaydıyla, hastanemize ulaşmış olacağız” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

DÖRT AYRI GÜZERGAHTAN ULAŞIM SAĞLANACAK

Hastaneye ulaşımda üç dört koldan çalışma başlattıklarını ifade eden Genel Sekreter Alp, “Şu anda Kargın Deresi’nde bir menfez çalışması yaptık. O menfez üzerinden yol buraya kadar gelebiliyor. Devamında da yine Sayderesi’nde  bir menfez çalışması yapılacak. Alt temel malzemesi serim çalışmalarımız devam ediyor. Bir hafta sürmeden burayı hizmete sunacağız. Sadece bu yolla da kalmayacağız. Melet Irmağı üzerinde bulunan yeni köprüden direkt hastanenin olduğu yere bir bulvar planladık.  Yani üç dört koldan buraya ulaşım sağlayacağız. 10 metre genişliğindeki bu yolla birlikte, hastaneye ulaşımı daha konforlu bir yapıya kavuşturacağız” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir