ORDU SPORUN MERKEZİ OLACAK

ORDU SPORUN MERKEZİ OLACAK

Ordu’da deniz sporlarını yaygınlaştırmak amacıyla Gülyalı ilçesinde çalışmalarına başlanan Durgun Su Sporları Merkezi projesi hızla ilerliyor. Bölgede, altyapının tamamlanmasıyla birlikte, merkeze ulaşımı sağlayacak 1100 metrelik güzergahta sıcak asfalt çalışması başlatıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hayata geçirdiği spor yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Gülyalı ilçesinde Ordu-Giresun Havalimanı ve Çikolata Park’ın hemen yanında bulunan toplam 1.100 metre uzunluğundaki alanda hayata geçirilecek Durgun Su Sporları Merkezi projesinde çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili daire başkanlıkları tarafından yapılan proje ile birlikte, Ordu’nun uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak konuma gelmesi hedefleniyor.

Durgun Su Sporları Merkezi’nde, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen, saha dolguları, yağmur suyu, alt temel ve menfez çalışmalarının ardından sıcak asfalta geçildi. 1100 metre uzunluğundaki güzergahta ekiplerin sıcak asfalt çalışmaları sürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Bölgenin en önemli spor merkezlerinden biri olması planlanan Durgun Su Sporları Merkezi’nde bugüne kadar, denizden 120 bin metreküp malzeme çıkarılarak ortalama 3 metre derinliğe ulaşıldı. 1100 metre uzunluğunda ve 1,5 metre yüksekliğinde duvar yapılarak, estetik bir görüntü sağlandı. 4 adet menfez imal edildi, içme suyu ve kanalizasyon hatları da yenilendi.

TAM DONANIMLI TESİS

Proje kapsamında toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI DA OLACAK

Bisiklet ve yürüyüş yolları ile gözlem kulesi, 4 adet 93 kişilik tribün, hafif çelik prefabrik kayıkhane, muhtelif prefabrik WC-duş, soyunma kabini ve yüzer platform, alt yapı ve çevre düzenleme imalatları ile mevcut misafirhane binası tadilat işlemleri de yapılacak.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir