ORDU TABİB ODASI BAŞKANI COŞKUN’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Konu “Emeklilikten sonra çalışmayan hekimlere neden maaş zammı veriliyor ? ‘’ Asla değildir.” Diyen Dr. Ali Coşkun “Emeklilik sonrası hekim hastalık, yaşlılık veya tercih nedeniyle de çalışmayabilir, saygı duyulur. Bu grup hekimlere verilen maaş zammı azdır bile. Ama esas sorun: emeklilik sonrası çalışan- üreten hekimlerin görmezden gelinmesidir.” Dedi.

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. DR. Ali Coşkun’un açıklaması şöyle;

“Hekimler için yeni çıkacak Kanun, emekli olup çalışmayan hekime mükafat verirken , emeklikten sonra üretmeye  devam eden, çalışan hekime ceza vermektedir.

Konu, para veya ücret meselesi asla değil, zihniyet meselesinin eleştirilmesidir.

Emekli hekimler, eğer çalışıyorlarsa yani emeklilikten sonra kahvede okey dönmeyip, hastalara hizmet vermeye devam etmek için üretmeye, bir özel hastanede İşçi statüsünde çalışmaya devam ediyorlarsa, onlara enflasyon vurmadı kabul edilecek, zam, iyileştirme verilmeyecek !

Ne kadar hakkaniyetli !!!!

Neden üreten insana düşmanız ? Halbuki tam tersi olmalı ! Üreten teşvik edilmeli.

Üstelik , emeklilikten sonra üretmeye , çalışmaya , mesleğine devam etmek isteyen hekimler, ülkemizin kısıtlı, üstelik yetişmiş – tecrübeli hekim oranını artırmıyor mu ?

Hem de en çok ihtiyaç duyulan bu yıllarda ?

Emeklilik sonrası hekim, 50’li yaşların sonunda , en tecrübeli olduğu çağda,bir köşeye mi çekilsin ?

Bu durumda, emeklilik sonrası hekimlerden hizmet alan ve şifa bulan Ayşe teyzeler, Fatma ablalar, Muhsin abiler, Kamil Amcalar şifa bulmuşlarsa , bu kötü bir şey mi ?

Bu ülke daha da kalkınacak ise üretme , çalışma kabiliyeti ile kalkınacaktır.

Bu yanlıştan derhal geri dönülmelidir. Mevzu ücret değil, üretene verilen yanlış değer meselesidir. “ dedi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.