ORDU TABİP ODASI İLKLERE İMZA ATIYOR

ORDU TABİP ODASI BAŞKANLIĞI OLARAK Ülkemizde hayırlı işlerde bir ilke adım atıyoruz :

SAĞLIK PLATFORMU OLUŞTURUYORUZ !

Ordu’da sağlık temelli işlerde ÇATI görevini, insiyatif alarak daha da ileri götüren ORDU TABİP ODASININ ÇAĞRISI ÜZERİNE , Ordu ilimizdeki tüm sağlık sendikaları , sağdaki olsun soldaki olsun hepsi SAĞLIK PLATFORMU KURMAK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ .
Sağlık platformuna katılan ve oluşturan sendika ve odalar :

1. ORDU TABİP ODASI BAŞKANLIĞI
2. ORDU AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞI
3. SAĞLIK SEN ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI
4. TÜRK SAĞLIK SEN ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI
5. SES ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI
6. GENEL SAĞLIK İŞ ORDU İL TEMSİLCİLİĞİ
7. HEKİMBİRLİĞİ SENDİKASI KARADENİZ BÖLGE BAŞKANLIĞI
Toplantıya ayrıca ; Ordu Tabip Odası yönetim kurulundan DR. Yücel Baştürk, Uzm. DR. İnan kılıç, DR. Hazar Cırık ve odanın sekreterya çalışanı Enver Yüksel katılmışlardır.
Ordu’da tüm Sağlık sitemini temsil eden bu teşekküller , Ordu ilinde tüm ülkeye model olabilecek bir SAĞLIK PLATFORMU oluşturulması İçin ilk adımı attı.
Ordu Sağlık Platformu, hekimlerimizin ve sağlık personellerimizin yeniden hakettikleri saygınlığa kavuşabilmeleri için ve milletimiz hakettiği sağlık hizmetini alabilmeleri için oluşturulmuş, ülkemiz yararına çalışma planlayan bir oluşumdur.

İlk görevini de belirledi :
Sağlık camiasında hekimlerimize ve sağlık personellerimize reva görülen HEKİME VE SAĞLIK PERSONELİNE ŞİDDET İLE , birlikte ve topyekün olarak MÜCADELE ETME KARARININ KABUL EDİLMESİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ.
Bu Kararın medyaya iletilmesi, eğitim çalışmalarının planlanması, il mülki amirleri ile konu hakkında bilgi verilmesi, görüş alışverişinde bulunulması, Sağlıkta şiddet yanında , sağlık sistemi içersinde var ise kötü davranışların, mobbing’in de sistem dışına çıkarılması İçin elbirliğiyle mücadele edilmesi kararlaştırıldı ve oy birliğiyle kabul edildi.

Neden ülkemizde ilk ?
Çünkü ORDU SAĞLIK PLATFORMU, siyasi yelpazenin sağındaki ve solundaki, iktidardaki ve muhalefetteki tüm görüşleri hoşgörü İle bu platformun dışında bırakmaya ve sadece mesleki hakların saygınlığını yeniden tesis etmeye karar veren güçlü bir birlikteliktir.
Ülkemizin yıllardır arzu ettiği sinerji ile sevgi ve saygı üretecek bir platformdur.
Sloganımız : Sevgi bulaşıcıdır, Ordu’yu , şiddetin asla görülmediği, hekim dostu şehir yapmaya kararlıyız.
Saygılarımla Kamuoyuna duyurulur .
Uzm. DR Ali Coşkun ,
Ordu Tabip Odası Başkanı
Ordu Sağlık platformuna destek veren Başkanlar :
Uzm. DR. Ali Coşkun
DR. Ömer Ufkun Yıldırım
Sağ. Me. Barış Pamukcu. Başk. Yrd.
Sağ. Me. Fatih Galender Fatih Galender Zengin
İdari me. Ferit Ceylan
Sağ. Me. Ahmet Kayhan
Dr. Abdül Vahap Eren

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

BAŞKAN KENAN SELİM ARGAN’DAN BAŞHEKİM’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ak Parti Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim ARGAN, Kadın Kolları Başkanımız Neşe Akgül TİYALOĞLU, Gençlik Kolları Başkanımız Abdulkadir DEMİR ve Başkan Yardımcılarımız ile birlikte Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet ATEŞ’i ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.