ORDU’DA KARLI YOLLARDA AŞI MÜCADELESİ

ORDU’nun Mesudiye ilçesinde yaşayan Ahmet Karakoç (93), hatırlatma dozu olmak için Toplum Sağlığı Merkezi’ne başvurdu.

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde yaşayan Ahmet Karakoç (93), hatırlatma dozu olmak için Toplum Sağlığı Merkezi’ne başvurdu. Sağlık görevlileri, kar yağışına rağmen Karakoç’un evine giderek, hem yaşlı adamın kendisine ve eşine hem de komşularına koronavirüse karşı hatırlatma aşılarını uyguladı.

Türkiye’de koronavirüs aşılamasında ikinci sırada yer alan Ordu’da, salgına karşı sağlık görevlilerinin mücadelesi sürüyor. Ordu’nun Mesudiye ilçesine bağlı Yavşan Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Karakoç, koronavirüs salgınına karşı hatırlatma dozunu olmak için Toplum Sağlığı Merkezi’ne başvurdu. Yaşlı adamın talebi doğrultusunda harekete geçen mobil aşı ekibi, karlı yolları aşarak Ahmet Karakoç’un yaşadığı eve ulaştı. Burada Karakoç’un ve eşinin aşısını yapan sağlık görevlileri, yaşlı çiftin komşularını da aşılamayı ihmal etmedi. Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ise, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Evde aşı uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Sevim Şentürk, İlçemiz Yavşan Mahallesi’nde Covid-19 aşısı hatırlatma dozunu yaptırmak isteyen 93 yaşındaki Ahmet Karakoç’un evine kurumumuz mobil aşı ekimiz ile birlikte zorlu hava ve yol şartlarına rağmen hizmet aracımızla gittik. Daha önceki aşı dozları yine tarafımızca evinde uygulanmış olan Ahmet Bey’e eşine ve komşularına hatırlatma dozlarını da yaptık. Covid-19 pandemisiyle mücadelemiz devam etmekte. Aşının gücüne inanın sağlıkla kalın dedi.

ORDU'DA KARLI YOLLARDA AŞI MÜCADELESİ
ORDU'DA KARLI YOLLARDA AŞI MÜCADELESİ
ORDU'DA KARLI YOLLARDA AŞI MÜCADELESİ

DHA

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

Ordulu Nedim Şenocak İstanbul’da trafik kazasında hayatını kaybetti

İstanbul’da otomobiline arkadan çarpan sürücünün yanına gitmek isteyen Nedim Şenocak başka bir otomobilin çarpması sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir