ORDU’DA ULAŞIM SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha güvenli ve rahat seyahat edebilmeleri için il genelindeki yol bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Gürgentepe, Fatsa ve Gölköy ilçelerine bağlı 7 mahalle yolunda devam eden çalışmalarda, sarp ve eğimli arazilerde özverili bir çalışma yürütülüyor.

Ordu’da asfalt ve beton yol seferberliğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki, yeni yol açma, bakım onarım stabilize ve genişletme çalışmalarına da devam ediyor.

Karadeniz’in dik ve eğimli arazisinde vatandaşlara, standardı yüksek konforlu bir ulaşım sunmak için faaliyetlerini sürdüren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gürgentepe, Gölköy ve Fatsa ilçelerine bağlı mahallelerde yol genişletme ve onarım çalışması başlattı.

7 MAHALLE YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA

Çalışmalar kapsamında, Gürgentepe ilçesine bağlı, Akyurt, Cumhuriyet, Muratçık ile Gölköy ilçesine bağlı Direkli Mahallesi bağlantı yolunda 4 kilometre, Bahtiyarlar Mahallesi Ortaköy mevkiinde 3 kilometre, Eskiköy Mahallesi, Karahali mevkii ile Fatsa Yavaş Mahallesi bağlantı yolunda 3 kilometre altyapı ve yol genişletme çalışması yapılacak.

YOLLAR KONFORLU BİR YAPIYA KAVUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde sürdürdüğü ulaşım çalışmaları kapsamında, 20 ayda 852 kilometre asfalt ve beton yol vatandaşların hizmetine sunuldu. 19 ilçede adeta seferberlik ilan eden Büyükşehir Belediyesi, 341 kilometre yol genişletme, 3 bin 62 metre stabilize, 7001 m2 parke yol, 5 bin 250 metre hendek temizliği, 9 bin 42 metre reglaj, 53 bin 486 m3 duvar çalışması, 1538 kilometre menfez, 106 bin 45 m2 kaldırım, 21 bin 802 metre beton V kanalı, 30 bin 226 metre ise yağmur suyu hattı çalışmasını vatandaşların hizmetine sundu.

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir