Orduda uyuşturucu operasyonu

Orduda uyuşturucu operasyonu

20.05.2024-26.05.2024 tarihleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü faaliyetleri açıklandı.

Belirtilen tarihler arasında yapılan 14 operasyonda 15 kişi şüpheliden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yapılan açıklama şu şekilde oldu;

20/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince şüphe üzerine durdurulan bir araçta bulunan (3) şahsın üzerinde ve araçta yapılan aramada (3) gr. Metamfetamin maddesi ile (3) gr. Esrar maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılmıştır.

20/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince durdurulan bir araçta bulunan bir şüpheli şahsın üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada (2) gr. Metamfetamin maddesi ile (83) adet Ecstasy hap ele geçirilmiş olup; hakkında uyuşturucu madde ticaretinden dolayı adli işlem yapılan şüpheli şahıs sevk edildiği adli mercilerce adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.
20/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince şüphe üzerine durdurulan bir araçta bulunan (2) şüpheli şahsın üzerinde ve araçta yapılan aramada (2) gr. Esrar maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılmıştır.

20/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince şüphe üzerine durdurulan bir şahsın üzerinde yapılan aramada (1) gr. Metamfetamin maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapılmıştır.

21/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince durdurulan bir araçta bulunan (1) şüpheli şahsın üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada (12) gr. Sentetik Kannabinoid maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapılmıştır.

23/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince (1) şüpheli şahsın hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapılmıştır.

23/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince (1) şüpheli şahsın hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan ve uyuşturucu madde ticaretinden dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılmıştır.

23/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince (1) şüpheli şahsın üzerinde yapılan aramada (10) adet Sentetik Ecza maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde ticaretinden dolayı adli işlem yapılmıştır.

24/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince şüphe üzerine durdurulan (1) şahsın üzerinde ve eşyalarında ve aracında yapılan aramada (1) gr. Metamfetamin maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapılmıştır.

24/05/2024 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen bir çalışma kapsamında şüphe üzerine durdurulan (2) şahsın üzerinde ve eşyalarında uyuşturucu madde bulunması üzerine, şahıslar ile irtibatlı olduğu değerlendirilen (1) şüpheli şahıs daha yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Şüphelilerin yapılan üst aramalarında 13 parça halinde satışa hazır vaziyette toplam (75) gr. Skunk maddesi, 3 parça halinde (5) gr. Metamfetamin maddesi ve (1) adet Sentetik Ecza maddesi ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 31.390TL paraya el konulmuştur. Gözaltına alınan bir şüpheli şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı adli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakılmış olup; hakkında uyuşturucu madde ticaretinden ve uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılan (2) şüpheli şahıs ise sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdir.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir