ORDU’DA YABAN HAYATINI GELİŞTİRMEK İÇİN DOĞAYA SÜLÜN SALINDI

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Ordu Şubesi ‘’2022 Yılı Doğaya Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Planı’’Projesi çerçevesinde ; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü  Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonundan Ordu Şube Müdürlüğüne tahsis edilen 860 adet sülün   doğaya yerleştirildi.

(KKKA) hastalığına sebep olan keneler ile doğal yollardan mücadele etmek , ekolojik dengenin korunması ve doğadaki sülün varlığının artırılmasını sağlamak amacıyla Ünye İlçesinde 34 mahallede Fatsa İlçesinde 9 Mahallede sülün salımı gerçekleşti.

Ünye İlçesi Cevizdere Mahallesi Asarkaya Kent Ormanı’nda  gerçekleştirilen programa, Ünye Kaymakamı  Ayhan Işık ,Ünye Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Gürel , Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım  Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun ve Ordu Şube Müdürlüğü personelleri katıldı.

Proje kapsamında  salımı yapılan sülünlerin üreyerek çoğalması ve tüm il geneline yayılması hedefleniyor.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

BAŞKAN KENAN SELİM ARGAN’DAN BAŞHEKİM’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ak Parti Ünye İlçe Başkanımız Kenan Selim ARGAN, Kadın Kolları Başkanımız Neşe Akgül TİYALOĞLU, Gençlik Kolları Başkanımız Abdulkadir DEMİR ve Başkan Yardımcılarımız ile birlikte Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet ATEŞ’i ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.