https://www.unyegundemhaber.com/

ORDU’YA 110 OKUL KÜTÜPHANESİ KAZANDIRILDI

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Ordu’da 110 okul kütüphaneye kavuşturuldu. 

Ordu ili genelinde, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında, hayırseverlerin de katkılarıyla yapımı tamamlanan 110 okul kütüphanesi, Altınordu ilçemizdeki Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu’nda gerçekleştirilen toplu açılış töreni ile hizmete açıldı.  Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu’nda gerçekleştirilen 110 okul kütüphanesi toplu açılış törenine, Vali Tuncay Sonel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Stajyer Kaymakam Şule Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Okul Müdürü Mustafa Hergenç, Bucak Mahallesi Muhtarı Abdullah Şahin, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Ordu’da bir buçuk yılda yapımı gerçekleştirilen 110 kütüphaneden biri olan Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu Kütüphanesinin açılışında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Muhterem Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığımıza ülke genelinde “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” parolasıyla güzel bir uygulama başlatıldığını ifade etti. Ordu’nun 19 ilçesinde 323 okulun 110’unda kütüphane bulunmadığını, Devlet -Vatandaş işbirliğiyle bu okullara da kütüphane kazandırıldığının altını çizen Vali Sonel, “İnşallah burada faydalanacak olan öğrencilerimiz gelecekte ailesine, vatanımıza, milletimize, insanlığa güzel işler yapacak yerlerde olurlar” diye konuştu. Konuşmasının devamında okulun 1992 yılında açıldığını ve aynı yıl Ağrı’da şehit olan Piyade Tabip Üsteğmen Doğan Gökbulut’un isminin verildiğini hatırlatan Vali Sonel, öğrencilere seslenerek aziz şehitlerimizin emaneti olan vatan toprağına olan borcun çok çalışarak ödemekle yükümlü olduklarını ifade etti. 

Vali Sonel, devlet-vatandaş işbirliği Ordu genelinde ile 42. okulun da hayırsever bir insanımız tarafından yapılacağını belirterek son 18 ayda toplamda devlet vatandaş işbirliği ile 567 dersliğe ulaştıklarını belirtti.

Önümüzdeki bir iki ay içinde de Altınordu ilçesinde 5 okul ve 1 spor salonunun inşaatına başlanacağının da müjdesini verdi. Yapılacak olan okullarla birlikte İl genelinde ikili eğitimin son bulacağını kaydeden Vali Sonel sözlerini şöyle tamamladı: “Ordu’muz güçlü bir il. İstanbul’da, yurtdışında çok değerli Ordulular var. Biz bu vesileyle Ordulu iş insanlarımıza buradan da tekrar ifade ediyoruz; gelsinler, memleketlerine, çocuklarımıza, sağlığa yatırımlarını yapsınlar. Üç günlük dünya sevgili arkadaşlar, hiçbir şey öbür tarafa gitmiyor, bugün varız, yarın yokuz ama yapılan okullar, sağlık ocakları, hastaneler, eğitim kurumları, buradan yetişecek çocukların duası yeter. Belki bu okullardan, bu kütüphanelerden Aziz Sancarlar çıkacak, Selçuk Bayraktarlar çıkacak. O yüzden eğitime hepimiz her türlü desteği vermek zorundayız, vereceğiz de. Bütün çalışmalarımızda bize destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza, kaymakam arkadaşlarımıza, belediye başkanı arkadaşlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kütüphanelerimizin Ordu’muza, ülkemize, öğrencilerimize, gençliğimize hayırlı olması temennisiyle hepinize en kalbi sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise öğrencilerin okuyacağı, ders çalışacağı ve bilgisayarlardan yararlanabileceği biçimde tasarlanan kütüphanelerin kurulumlarının il genelinde tamamlandığını söyledi.

Vargeloğlu, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Ordu ili genelindeki 82 kütüphanemizin kurulumu tamamlanırken, mevcut kütüphanelerin daha da zenginleştirildiğini ifade ederek, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında ilimizdeki tüm okullara kütüphane kazandırmak için ekibimizle birlikte yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Tamamlanan kütüphanelerimizi açılışlarını tek tek ve büyük bir emek vererek tamamladık. Ayrıca, kurulumu tamamlanan kütüphanelerimizin tüm donanım malzemeleri de meslek liselerimiz tarafından üretmiştir. Meslek liselerimize emekleri için buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Kütüphane açılışında Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu Müdürü Mustafa Hergenç de bir konuşma yaparak, açılışı gerçekleştirilen kütüphanede 1.500’ü aşkın kitabın yanı sıra 7 bilgisayar ve zeka oyunlarının bulunduğunu belirtti. 

Hergenç, Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu ailesi olarak önceliklerinin çocukların en güzel ortamlarda en güzel şekilde geleceğe hazırlamak olduğunun altını çizerek, “Eğitimin önemli ayaklarından bir tanesi olan öğretmenlerimiz mesai gözetmeksizin nesillerimizi geleceğe hazırlama noktasında ellerinden geleni göstermektedir. Bu manada okulumuzda birçok ulusal projeler yürütülmekte olup ayrıca sportifi, kültürel ve sosyal alanda da çocuklarımıza yönelik çalışmalar devam etmektedir” diyerek, sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapılarak, kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol mensuplarıyla birlikte kütüphaneyi gezen Vali Tuncay Sonel, kütüphanede bulunan öğrencilerle satranç oynadı ve kütüphanede verilen hizmetlerle ilgili bilgi aldı.   

Vali Tuncay Sonel, okulda açılan el sanatları sergisini, resim sergisini, satranç ve müzik salonunu gezdikten sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek, hal ve hatırlarını sordu. Sohbette bulundu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 20.05.2024 ile 26.05.2024 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir