https://www.unyegundemhaber.com/

ORDU’YU EN İYİ ANLATAN FOTOĞRAFLAR ÖDÜLLENDİRİLİYOR

ORDU’YU EN İYİ ANLATAN FOTOĞRAFLAR ÖDÜLLENDİRİLİYOR

YAŞAYAN TARİHİYLE ORDU VI. FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Ordu’nun il oluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaşayan Tarihiyle Ordu’ temalı VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması sona erdi. 24 Aralık Cuma saat 17.00’de Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenecek ödül töreniyle yarışmada dereceye giren sanatçılara ödülleri takdim edilecek.

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan toplam 41 fotoğraf ise 24 Aralık 2021- 24 Ocak 2022 tarihleri arasında Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

123 KATILIMCI 435 FOTOĞRAFLA KATILIM SAĞLADI

Fotoğraf sanatı aracılığıyla Ordu’nun tanıtımına katkı sağlamak, Ordu’nun doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun 2021-041 nolu onayı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş, Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) ve Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği (KUDOF) iş birliğiyle düzenlenen “Yaşayan Tarihiyle Ordu VI. Ulusal Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı. Yarışmaya toplamda 123 katılımcı 435 fotoğraf ile katılım sağladı.

41 FOTOĞRAF SERGİLENMEYE HAK KAZANDI

Hacıemiroğullarıyla başlayan kentin 2000 yıllık tarihine de ışık tutacak “Yaşayan Tarihiyle Ordu” fotoğraf yarışmasıyla birlikte, kentin doğal, kültürel ve tarihi miraslarının belgesel nitelikte anlatılması amaçlandı.

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan 41 fotoğraf 24 Ocak 2022 tarihine kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

4 FOTOĞRAFA ÖDÜL

Birinci, ikinci, üçüncü ve jüri özel ödülüyle birlikte toplam 4 fotoğraf ödül almaya hak kazandı. Yarışmada dereceye girenler ise şu şekilde;

Jüri Özel Ödülü İlhan Uzunismail  “Ulugöl’de Kano”  (Trabzon)  

Yarışma 3.sü Ömer Ermiş  “Ulugöl’de Kar”  (Giresun)  

Yarışma 2. si Uğur Özdemir  “Ordu Hüzün”   (Ordu)   

Yarışma 1. si Cevdet Gündüz  “Kışla Limanı Ritim”  (Ordu)

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı Vali Muammer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir