https://www.unyegundemhaber.com/
DCIM\100MEDIA\DJI_0010.JPG

OSKİ İÇME SU HATTINI YENİLİYOR

30 YILLIK İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR

OSKİ’DEN VATANDAŞ ODAKLI BİR ÇALIŞMA DAHA

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) içme suyu sorunlarına yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

OSKİ, Ordu’nun tamamında çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Özellikle içme suyu konusunda önemli projeleri hayata geçiren OSKİ, suyun daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi için mevcut hatların bakımı ve yenilenmesine ayrı bir önem veriyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan hatların yenileme çalışmaları kapsamında Boztepe Mahallesi’nin 30 yıllık içme suyu hatlarını sil baştan yenileyen OSKİ, yaptığı yatırımlarla şehri geleceğe hazırlıyor.

14 BİN 500 METRELİK İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR

Altınordu ilçesi Boztepe Mahallesi’nin 30 yıllık içme suyu şebeke hattının sil baştan yenilendiğini ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “OSKİ Genel Müdürlüğü olarak 19 ilçemizde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Genel Müdür Us, şöyle konuştu:

“Yatırım çalışmalarımız kapsamında Altınordu ilçesi Boztepe Mahallesi’nde 30 yıl önce yapılmış ancak aradan geçen süre içerisinde kullanım ömrünü tamamlamış olan içme suyu şebeke hatlarını yeniliyoruz. Toplamda 14 bin 500 metrelik bu çalışmamızda şu ana kadar 2 bin metrelik kısmı tamamladık. Kalan bölümlerin tamamlanmasının ardından mahallemiz düzenli ve sorunsuz bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak”

AVRUPA STANDARTLARINDA BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR

OSKİ Genel Müdürlüğünün Boztepe Mahallesi’nde yapmış olduğu çalışmadan memnuniyet duyduklarını söyleyen Mahalle Muhtarı Mustafa Kurucu, “Kullanım ömrünü tamamlamış ve geçmiş yıllarda sık sık arızalara neden olan içme suyu hatlarımız, Avrupa standartlarında OSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından yeniden yapılıyor” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Mahalle Muhtarı Mustafa Kurucu, “OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Boztepe Mahallemizde yapımına başlanılan içme suyu alt yapı çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Kısa süre içinde tamamlanması beklenen bu çalışma sonunda mahallemiz sorunsuz bir içme suyu alt yapısına kavuşmuş olacak. Bu çalışmanın mahallemize kazandırılması noktasında desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve OSKİ Genel Müdürümüz Murat Us’a çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

HACI ADAYLARINA EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

Ordu İl Müftülüğü koordinesinde 2024 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Hac-Umre organizasyonu yapan acentelerle Hacca …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir