https://www.unyegundemhaber.com/

OSKİ’DEN 19 İLÇEDE YOĞUN TEMPO

OSKİ’DEN 19 İLÇEDE YOĞUN TEMPO

OSKİ, 2021 YILINDA ORDU’YU ŞANTİYEYE ÇEVİRDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ‘altyapısı ve içme suyu olmayan yerleşim ünitesi kalmayacak’ talimatı doğrultusunda 2021 yılında yapmış olduğu çalışmalar ile Ordu’yu şantiye alanına çevirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede altyapıdan üstyapıya birçok projeyi hayata geçiren OSKİ, gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların hayatlarını kolaylaştırırken, diğer yandan modern alt ve üstyapının temellerini atarak verimli bir yılı geride bıraktı.

ORDU ŞANTİYE ALANINA ÇEVRİLDİ

19 ilçenin tamamında içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını en aza indirmeyi hedefleyen OSKİ Genel Müdürlüğü, 2021 yılı içerisinde 479 bin 465 metre içme suyu hattı ve 54 bin 467 metre kanalizasyon hattı yaparak vatandaşların hizmetine sundu. İçme suyu miktarının ve rezerv alanlarının artırılması için başlatılan çalışmalarda 30 adet sondaj kuyusu ile 15 adet su alma yapısı ve gölet inşası gerçekleştirerek olası kuraklık için erkenden tedbirlerini aldı.

ARIZALARA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

2021 yılı içerisinde yoğun bir dönem geçiren OSKİ Genel Müdürlüğü meydana gelen arızalara 7/24 anında müdahalelerde bulunarak vatandaşların mağduriyetlerini en aza indirdi. OSKİ 2021 yılı içerisinde toplamda 40 bin 284 adet içme suyu arızası ile 3 bin 223 adet kanalizasyon arızasına müdahale ederek vatandaşların sorunlarına çözüm buldu.

ESKİYEN SAYAÇLAR DEĞİŞTİRİLDİ

2021 yılında abone çalışmalarına hız veren OSKİ, 32 bin 422 adet yeni abone kaydı gerçekleştirirken yine aynı dönem içerisinde 37 bin 957 adet sayaç değişimi ve montajı yaparak yoğun bir yılı geride bıraktı.

İÇME VE ATIK SULAR SÜREKLİ DENETİM ALTINDA TUTULDU

Vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunmak için 7/24 yoğun tempoda çalışmalar gerçekleştiren OSKİ Genel Müdürlüğü, 2021 yılı içerisinde içme suyu ve atık sulardan sürekli olarak numuneler alarak suyun kontrolünü sağlayan çalışmalara imza attı. Yine bu dönemde 72 bin 577 adet numune alınarak gerekli analizler yapıldı.

KAYIP KAÇAKLA YOĞUN BİR MÜCADELE VERİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla 2021 yılında içme suyu hatlarında oluşan kayıp kaçaklara karşı bir çalışma yapan OSKİ, 19 ilçede 800 km’lik içme suyu hattında gerçekleştirdiği çalışma ile 6,5 milyon tonluk su kaybını önledi. OSKİ, bünyesinde bulundurduğu son teknolojik araç ve gereçlerle kayıp ve kaçak kontrolleri gerçekleştirdi. İçme suyu şebeke hattının yer altında bulunan bin 600 arızaya müdahale eden OSKİ, toplam 6,5 milyon tonluk su kaybının önüne geçti.

DEPOLARIN BAKIM VE ONARIMI YAPILDI

OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara düzenli su iletilmesini sağlayan depolara düzenli bakım ve onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediliyor. 2021 yılı içerisinde; 413 adet depoda sızdırmazlık, bakım ve onarım çalışmaları yapılarak su kaybının da önüne geçilmiş olundu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir