Rafting Gençler Grup Müsabakaları Ordu’da Başladı

Rafting Gençler Grup Müsabakaları Ordu’da Başladı

Vali Tuncay Sonel, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Ordu Valiliği işbirliğinde düzenlenen Okul Sporları Şampiyonası, Gençler Grup Müsabakalarının başlangıç törenine katıldı.

Durugöl’de yapılan şampiyonanın startını Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ile birlikte veren Vali Tuncay Sonel, 2 gün sürecek müsabakalara katılan gençlere başarı dileğinde bulundu.

Ordu’nun Karadeniz’in en güzel illerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Vali Tuncay Sonel, “Ordunun Dereleri Aksa Yukarı Aksa’ adlı türküsü var. Türkülere konu olmuş Ordu’nun güzelim derelerinde rafting yapalım istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkıları ile Türkiye Rafting Federasyonu Başkanımız ve ekibiyle sadece Ordu’da değil, ülkemizin her köşesinde rafting adına çok güzel faaliyetler yapılıyor” dedi.

“Ülkemizin her köşesinde kıymetli gençlerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı’ya çok teşekkür ediyorum” diyen Vali Sonel, ”Ordu’da istedik ki okul sporları yarışması yapalım. Öğrenme süreci ile başlayan faaliyetler, daha sonra Melet Irmağı’nda turizm amaçlı olarak devam edecektir” şeklinde konuştu ve sporun aynı zamanda birlik, beraberlik, kardeşlik demek olduğuna bir kez daha vurgu yaptı.

Türkiye Rafting Federasyonunca düzenlenen Okul Sporları Şampiyonası kapsamında Türkiye’nin değişik illerinden genç sporcuların Ordu’ya geldiğini belirten Vali Sonel, “Sporcularımız kendi illerine döndüğünde Ordu’muzu anlatacaklar. Burada bulundukları sürece bu manada raftingi önemsiyoruz. Yapılan çalışmalarda da Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı Başkanımızın çok büyük emekleri bulunuyor. Yapılan çalışmalar bunun göstergesi. Büyükşehir Belediyemizle birlikte güzel bir birlikteliğimiz var. Su sporlarında, raftingde bizde varız diyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ise konuşmasında, Ordu’nun Karadeniz’de çok iyi bir lokasyona sahip olduğunu kaydederek, ”Sayın Valimle 8 ay önce beraberdik ve raftingin Ordu’da yapılacağını söylemiştik. İki şey çok kıymetli. Birincisi, okul sporlarında durgun sularda çocuklarımızı yetiştiriyoruz. İkincisi ise, turizm amaçlı spor. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile çok önemli bir proje. 600 milyar dolarlık dev spor turizm ekonomisi var. Ordu’muz havası, doğası, nehirleri ile çok önemli lokasyon. Karadeniz’in geçiş noktası” dedi.

Vali Tuncay Sonel’in, Türkiye Rafting Federasyonunda Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu da hatırlatan Fikret Yardımcı, ”Sayın Valimiz Tunceli Valiliği döneminde Munzur’da muhteşem rafting heyecanı yaşatmıştı. Tunceli’deki bu altyapımızı çok yavaş yavaş bu hale getirmiştik. Şimdi aynı modeli Ordu’da yapmaya çalışıyoruz. Önce okul sporları, sonra Türkiye Şampiyonası, belki Melet Irmağı’nda uluslararası organizasyonda sportif turizmde Ordu’da diyeceğiz” diye konuştu. 

Vali Tuncay Sonel’i, sporun ve sporcunun dostu olarak gördüğünü ve her organizasyonda her zaman federasyonun yanında olduğunu ifade eden Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, ”Bu çok kıymetlidir. Talep varsa arz çok güzel oluşuyor. Türkiye’de raftinge baktığınız zaman Doğu ve Güneydoğu’da rafting sporu ile terörü yenme, batı bölgelerinde turizmde para kazanma, Orta ve Doğu Karadeniz’de önde gelen spor turizmidir. Ülkemizin değişik illerindeyiz. Sporda dostluk kardeşlik mantığını rafting sporuyla işleyebiliyoruz. Başta Sayın Valime ve Gençlik Spor Bakanımıza şükranlarımızı sunuyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı. 

Vali Tuncay Sonel, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Ordu Valiliği işbirliğinde düzenlenen Okul Sporları Şampiyonası, Gençler Grup Müsabakalarına katıldığı programda bir sürprizle karşılaştı. Tunceli Valiliği görevi sırasında vatandaşlarla kurduğu sıcak diyalogları unutmayan Tunceli’den gelen genç sporcular, ”Sayın Valim sizleri çok özledik. Bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve desteği asla unutmadık. Unutmayacağız” diyerek, Vali Sonel’e sarılarak duygularını dile getirdiler. Genç sporcuların Vali Tuncay Sonel ile olan diyaloğunda duygusal anlar yaşandı.

Karşılaştığı sürpriz karşısında duygulanan Vali Sonel, genç sporcuları Ordu’da görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, gençler aracılığıyla Tunceli’ye selamlarını iletti. 

İki gün sürecek müsabakalarda, 19 takım, 110 sporcu, 7 teknik ekip yer alıyor.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ÇOCUKLARIN OYUNU KANLI BİTTİ

Çaybaşı’nda meydana gelen olayda kardeşlerin  oyununda kan aktı. Bir çocuk silahtan çıkan mermiyle hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.