RAMAZAN COŞKUSUNA “TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ” EŞLİK EDECEK 

RAMAZAN COŞKUSUNA “TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ” EŞLİK EDECEK 

85 YIL SONRA AYASOFYA’DA OKUDUĞU EZAN İLE HAFIZALARDA YER EDİNEN DOÇ. DR. FATİH KOCA ORDU’YA GELİYOR 

KONSER 8 NİSAN CUMA SAAT 21.30’DA OKSM’DE
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı kültür sanat etkinliklerinde 2016 Ramazan ayının Kadir Gecesinde 85 yıl sonra Ayasofya’da ilk vakit Sabah Ezanını okuyan ve sesiyle büyük yankı uyandıran Doç. Dr. Fatih Koca’yı “Tasavvuf Müziği Konseri” ile Ordulularla buluşturuyor. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri ile Ramazan coşkusuna renk katıyor. Her akşam çocuklar için düzenlenen etkinliklere konferans, söyleşi ve konserler eşlik ediyor. Bu kapsamda Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Fatih Koca Ordulularla buluşacak. 

8 Nisan Cuma günü Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek olan konser, çocuk etkinliklerinin ardından saat 21.30’da başlayacak. 

FATİH KOCA KİMDİR?


Doç. Dr. Fatih Koca, İlköğretim ve İmam Hatip öğretimini aslen memleketi olan Amasya’da tamamlamıştır. 1983 senesinde ise yine Amasya’da bulunan Büyük Ağa Medresesinde hafızlığını tamamlamış, Musiki ile ise küçük yaşlarda rahmetli dedesi Hayrullah Hocaefendi ve babası Hacı Dursun Koca ile tanışmıştır. 1992 yılından 1999 yılına kadar Ankara’da Din görevlisi olarak çalışmış, 1996 senesinde katıldığı İlahiyat Fakülteler arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında Türkiye 1.liğini elde etmiştir. Ayrıca İmam Hatip Liseleri arasında da birçok yarışmada dereceler elde etmiştir. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1999 yılında mezun olmuştur. Aynı sene Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde ihtisas yapmış, bir yıl sonra mezun olduğu Üniversitenin İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalına Öğretim Görevlisi olarak atanmıştır.
Geçmişten günümüze 25’ten fazla ülkede ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde sayısız konserlere imza atan Doç. Dr. Fatih Koca, Kültür Bakanlığı İzmir ve Ankara Devlet Koroları ile TRT Ankara ve İstanbul Radyo Televizyonlarında misafir sanatçı, solist, neyzen ve kasidehan olarak yer almıştır. Ülkemiz dışında Balkan Ülkelerinde Ezan Seminerleri vermiş, 2016 Ramazanı Kadir Gecesinde 85 yıl sonra Ayasofya’da ilk vakit Sabah Ezanını okuyan isim olmuş ve Türkiye ile birlikte tüm İslam dünyasından büyük ilgi görmüştür. 2004 yılında Yüksek Lisans, 2013 yılında ise Doktora tezini tamamlamıştır. Günümüzde Ankara Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.