https://www.unyegundemhaber.com/

SADİR DURMAZ TÜRKİYE’DE MUHALEFETİN ÜLKEYE ZARAR VERDİĞİNİ SÖYLEDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türkiye’deki muhalefetin ülkeye zarar verdiğini söyleyerek, kendilerini asla anlayamadıklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK üyeleri Hüseyin Edis, Tarkan Toper ve Davut Haskırış, ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ temalı program kapsamında Ordu ziyareti sonrası Ünye ilçesini de ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Durmaz,” Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Ana muhalefet partisini anlamakla güçlük çekiyoruz. Dışarıdan ülkeye yapılmak istenenler, içeride muhalefetin takındığı tavırlar içimizde bulunduğu süreci daha da zorlaştırarak onların karşısında “Cumhur İttifakı” adı altında mücadelemizi daha da sürdüreceğiz” dedi.

Son zamanlarda ülkemizde yaşanılan ekonomik, sosyal ve siyasi durum değerlendirmesi yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, muhalefete yüklenerek onların muhalefet değil, gayri milli muhalefet olduğunu ifade etti.

“Mavi Vatanımıza Sahip Çıkıp Egemenlik Haklarımızı Çiğnetmedik”

Milletin desteğiyle Türkiye’ye üzerinden hesap yapılamayacağını söyleyen Sadir Durmaz,” Geçmişten bugüne ülkemiz ne zaman kabuğunu kırmak istese, bölgesel güç olmak için kafasını kaldırmak istese içeriden ve dışarıdan bir sürü sorunla uğraştırmaktan enerjimizi boşuna tükettirmekteler. Ülkemizin terörle mücadelesi başta olmak üzere darbelere, siyasi iç karışıklık girişimlerine bu açıdan bakmak lazım. Bu engelleme çabalarına rağmen çok şükür varlığımıza ve irademize yöneltilen tedbirleri aşa aşa bu günlere geldik. Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorunu ve kurulmak isteyen terör devletçiğini engelledik. Bizi üç yanı denizlerle çevrili olan ülkemizi karaya sıkıştırmak isteyenlere inat mavi vatanımıza sahip çıkıp egemenlik haklarımızı çiğnetmedik. Milli davamız Kıbrıs’ta Türklük kazandı esaret altındaki Karabağ’a Türkün şanlı bayrağı dikildi. Devletimiz milletinin desteğiyle gönül coğrafyamızda Türkiye’ye rağmen hesap yapılamayacağını tüm dünyaya ilan etti. Zor zamanda elde edilen bu başarılara rağmen hakkı teslim etmeyen aksine hepsine karşı çıkan gayri milli bir muhalefet söz konusu” dedi.

“Gayri Milli Muhalefet Amerika’dan İktidar Dilenmektedir”

Muhalefetin Amerika’dan iktidarlık dilendiğini sözlerine ekleyen Durmaz,” ABD Başkanı Biden, 15 Ağustos 2020’de ‘Başkan olduğumda Türkiye’de muhalefete destek vereceğim’ sözünden heveslenen gayri milli muhalefet milletimizden umudunu kesmiş Amerika’dan iktidar dilenmektedir. Devletimizi ülkemizi birçok kez yurt dışına şikâyet etmelerinin asıl sebebi budur. Bakınız daha geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı büyükelçilere mektup yazıp Kanal İstanbul projesiyle ilgili ülkemizi şikâyet etmiştir. Yani şikâyet ettiği kimler ve sebebi ne? Sebebine baktığınız zaman arkadaşlar; çevrecilik hassasiyetiymiş yani Kanal İstanbul çevreye zarar verecekmiş, dolayısıyla dünyaya zarar verecekmiş, o münasebetle buraya bu ülkelerin yatırımcılarının gelmemesini, yatırım yapmamasını bekliyor Kılıçdaroğlu. Şikâyet ettiği ülkeler ise dünyayı yer altı ve yer üstü tüm değerleriyle sömüren petrolü insan kanına değişen kendini doğanın efendisi sayan batı ülkeleri. Allah akıl fikir versin demekten başka bir şey gelmiyor zira kanaatimce bu CHP’de Kılıçdaroğlu’da ne yaptığını çok fazla bilmiyor” diye konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 20.05.2024 ile 26.05.2024 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir