SAHTE EHLİYET OPERASYONU

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye genelinde mali suçlara yönelik DÜMEN kod adlı operasyon gerçekleştirildi.
Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde bahse konu operasyon kapsamında uzun takipler sonucunda Ordu’da sahte ehliyet düzenleyen gruba operasyon düzenlendi.

Şüphelilerin, il genelinde ehliyet sınavını geçemeyen şahıslara 4000 – 6000 TL parası karşılığında sahte olarak Gürcistan ehliyeti düzenledikleri, Joker kişileri ehliyet sınavına girdirdikleri veya sınava girecek kişinin üzerine ses ve görüntü düzenekleri yerleştirmek suretiyle kamu zararı oluşturdukları 20 eylem ile tespit edildi.

Yapılan aramalarda, başka şahıslara ait kimlik fotokopileri, biometrik fotoğraflar, sınavda kopya çekme amacıyla kullanıldığı değerlendirilen ses ve görüntü düzeneği ele geçildi.

Operasyon kapsamında yakalanarak adli işlemleri tamamlanan şüphelilerden 2’si KOM Şube Müdürlüğünden salındı. Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 2’si Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakıldı ve diğer şüpheli ise Adli Kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ÇOCUKLARIN OYUNU KANLI BİTTİ

Çaybaşı’nda meydana gelen olayda kardeşlerin  oyununda kan aktı. Bir çocuk silahtan çıkan mermiyle hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.