default

SANAYİ KAVŞAĞI TRAFİĞİ RAHATLATTI

SANAYİ KAVŞAĞI TRAFİĞİ RAHATLATTI

YILLARDIR BEKLENEN ÇALIŞMA TAMAMLANIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesinde ölümlü ve yaralamalı kazaların meydana geldiği Sanayi Kavşağı’nı güvenli bir yapıya kavuşturdu.

Ordu’da alt yapıdan üst yapıya birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, güvenli bir ulaşım ağı oluşturmak için kavşak düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Altınordu ve Fatsa ilçelerinde hayata geçirilen kavşak düzenleme çalışmaları sonrası Ünye ilçesinde çalışmalara başlayan, Büyükşehir Belediyesi yıllardır beklenen Ünye Sanayi Kavşağı projesinde son aşamaya geldi. Kavşak düzenleme çalışmasının tamamlanması ile birlikte güvenli bir trafik sağlanarak, kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

19 ilçede vatandaş odaklı çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, ilçelerde hayata geçirdiğimiz kavşak düzenleme çalışmaları ile trafikte gözle görülür bir rahatlama sağladıklarını belirtti.

“ÜNYE’YE YAKIŞIR BİR KAVŞAK OLDU”

Ünye Sanayi Kavşağı’nda yıllardır birçok ölümlü ve yaralamalı kazaların meydana geldiğini vurgulayan Genel Sekreter Coşkun Alp, çözüm odaklı çalışmaların 19 ilçede kesintisiz devam ettiğini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçemizde vatandaş odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda trafik yoğunluğunun üst seviyede olduğu ilçelerimizde başlattığımız kavşak düzenleme çalışmalarımıza Altınordu ve Fatsa ilçelerimizin ardından Ünye ilçemizde devam ettik. Ünye ilçesinde yıllardır birçok ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının yaşandığı Sanayi Kavşağı’nda çalışmalarımız bitmek üzere. Kısa süre önce başladığımız çalışmalarda alt yapı ve üst yapı tamamen yenilendi. Son olarak ışıklandırma ve sinyalizasyon çalışmaları yapılıyor. O çalışmaları da kısa süre içinde tamamlayarak Ünye ilçemize yakışır bir kavşağı hizmete alacağız. Yeni ve modern yüzü ile Ünye Sanayi Kavşağı’nın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

ÜNYE SANAYİ ESNAFINDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Yıllardır beklenen çalışmaların tamamlanmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten Ünye Sanayi Sitesi esnafları, “Ünye ilçemizin önemli geçiş noktalarından bir tanesi olan Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmalar bitirilme aşamasına geldi. Esnaflar olarak bizler yıllardır modern bir kavşak istemiştik. Sağ olsun Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri ziyaretlerinde buradaki çalışmaların yapılacağı sözünü vermişti. Sözünde durdu ve kavşak düzenleme çalışmaları başladı. Alt yapıdan üst yapıya her şey değişti. Çok güzel bir eser ortaya çıktı. Her gün kaza olan bu nokta inanıyoruz ki artık kazalarla anılan bir yer olmayacak. Hizmetleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir