SONEL VE GÜLER MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Tuncay Sonel, Altınordu ilçesi Saraycık Mahallesinde bulunan Mevsimlik Tarım İşçileri Konaklama Alanına giderek, burada kalan işçileri ziyaret etti ve yürütülen çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili incelemelerde bulundu.

Beraberinde, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, Perşembe Ziraat Odası Başkanı ve TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ile birlikte Saraycık METİP Alanına gelen Vali Tuncay Sonel, burada bulunan sağlık ve eğitim tesislerinde incelemede bulundu.

Bir 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Konaklama alanındaki tesislerde yer alan ve 204 kayıtlı öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü derslikleri de gezen Vali Sonel, çocuklara verilen eğitimler, sosyal ve kültürel aktviteler hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitimlerin verildiği derslikleri tek tek gezen Vali Sonel, dersliklerde eğitim alan çocuklarla tanışarak, sohbette bulundu. Çikolata ikram etti. Öğrencilere özel eğlence programları düzenleme sözü verdi. Konaklama alanında yer alan 221 çadırda kalan 1.211 fındık işçisini de bulundukları çadırlarda ziyaret eden Vali Sonel, fındık işçilerine “Ordu’ya hoş geldiniz.

Bir 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Hayırlı ve sağlıklı bir çalışma dönemi diliyorum” diye konuştu.Konaklama alanında bulunan Mehmet Yabatu isimli işçinin çadırına konuk olan Vali Tuncay Sonel ve beraberindekiler, ikram edilen çay eşliğinde işçilerle sohbette bulundu.

 Sohbet esnasında kendisine iletilen bazı taleplerin yerine getirileceğini söyleyen Vali Sonel, üzücü durumların yaşanmaması için ailelerden çocuklarını dere ve denizden uzak tutmalarını istedi.

Bir 3 kişi, çocuk ve oturan insanlar görseli olabilir

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

ORDU’DAN AĞRI’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

ORDU’DAN AĞRI’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU Ağrı Patnos’da görev yapan Ordulu Kübra Öğretmenin minik öğrencileri Ordu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir