https://www.unyegundemhaber.com/

“STALKER” ORDULULARLA BULUŞTU

“STALKER” ORDULULARLA BULUŞTU

Bilim kurgu ve dram türünün en iyi örneklerinden 1979 yapımı ‘Stalker’ filmi Ordulularla buluştu. Ordu Büyükşehir Belediyesinin Kültür-Sanat Etkinlikleri Kasım Ayı Programı kapsamında gösterimi gerçekleştirilen film izleyicilere güzel bir akşam yaşattı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Kasım Ayı Etkinlikleri kapsamında Türk ve dünya sinemasının ödüllü ve önemli filmlerini Ordulularla buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Kültür sanat Kasım Ayı Etkinlikleri kapsamında son olarak Yönetmenliğini Anderei Tarkovski’nin üstlendiği senaristliğini ise filmin yönetmeni Anderei Tarkovski ile Akadi et Boris Sreugatsky’nin birlikte yaptığı 1979 yılı yapımı Rusya dram ve bilim kurgu filmi ‘Stalker’ın gösterimini gerçekleştirdi. 

MISIR VE GAZOZ EŞLİĞİNDE FİLM KEYFİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinlik öncesi Büyükşehir Belediyesi tarafından her film ve belgesel gösterimlerinde olduğu gibi gösterime katılan vatandaşlara mısır ve gazoz ikram edildi.

Alexandre Kaidanovski, Anatoly Solonitsyn ve Nikolai Grinko’nun başrollerinde yer aldığı, yazar, bilim adamı ve iz sürücü üç adamın ‘Bölge’(Zone) adı verilen ve askerler tarafından korunan alana yolculukları ile ‘Bölge’de yaşadıklarını anlatan ‘Stalker’ filmi izleyicilerin beğenisini kazandı.

Film gösterimi sonrası duygu ve düşüncelerini dile getiren vatandaşlar, hem filmi çok beğendiklerini hem de ikramlardan dolayı mutlu olduklarını belirterek Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne etkinlik dolayısıyla teşekkürlerini ilettiler.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı Vali Muammer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir