SU SPORLARININ MERKEZ ÜSSÜ ORDU OLUYOR

SU SPORLARININ MERKEZ ÜSSÜ ORDU OLUYOR

BAŞKAN GÜLER’İN ÖZEL ÖNEM VERDİĞİ PROJE HIZLA YÜKSELİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, özel önem verdiği ve Ordu’yu ulusal ve uluslararası kano, yelken gibi spor dallarında yarışmaların yapılabileceği bir merkez haline getirecek olan Durgun Su Sporları Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’yu 3 ay değil 12 ay yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla ulaşımdan alt yapıya, turizmden tarıma birçok alanda başlattığı çalışmalar aralıksız sürüyor.

SU SPORLARI CANLANACAK

Bu kapsamda Başkan Güler’in sportif faaliyet olarak sadece denize girip çıkmanın ötesine denizleri de daha verimli kullanmak, su sporlarında Ordu’yu çekim merkezi yapmak hedefiyle Gülyalı ilçesinde temellerini attığı Durgun Su Sporları Merkezinde ise hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Durgun Su Sporları Merkezi’ne büyük önem veren Başkan Güler, Gülyalı ilçesinde Ordu-Giresun Havalimanı yanında inşa edilen merkezi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Güler, burada yaptığı incelemelerde proje alanını gezerek ilgili birim yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

DURGUN SU SPORLARI MERKEZİNDE HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışmaların hızla sürdüğü Durgun Su Sporları Merkezi’nde toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

24 SAAT YAŞAYAN BİR MERKEZ OLACAK

Merkez, bisiklet ve yürüyüş yolları ile 24 saat yaşayan bir alana dönüşürken alan içerisinde ayrıca gözlem kulesi, 4 adet 93 kişilik tribün, hafif çelik prefabrik kayıkhane, muhtelif prefabrik WC-duş, soyunma kabini ve yüzer platform, alt yapı ve çevre düzenleme imalatları ile mevcut misafirhane binası tadilat işlemleri de yapılacak.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir