https://www.unyegundemhaber.com/

SU TAVUĞU KORUMA ALTINA ALINDI

Ordu’nun Ünye İlçesi Atatürk Mahallesi’nde Duyarlı Vatandaşlar Tarafından Bulunan Yaralı Su Tavuğu (Gallinula chloropus – yeşil ayaklı tavukçuk ) Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce Koruma Altına Alındı.

Ünye İlçesi Atatürk  Mahallesinde duyarlı vatandaşlar uçamayacak halde buldukları kuşu  Ünye de Hizmet Veren Özel Dost Veteriner Kliniğine götürdü. Burada Veteriner  Hekim Kenan Çakıcıoğlu Tarafından İlk müdahalesi yapılan su tavuğunun  bitkin düştüğü  anlaşıldı. Bölgemizde nadir görünen Turnagiller ailesinden olan su tavuğunun (Gallinula chloropus – yeşil ayaklı tavukçuk ) dişisinin olduğunu tespit edilen  kuşa vitamin takviyesi yapıldı. Su tavuğu daha sonra bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince veteriner hekim kontrolüne alındı.

Sazlıkların bol olduğu yerlerde, tatlı su olan göletlerde ve su çukurları kenarlarında yaşayan Ot, saz uçları, su bitkileri, böcek, solucan, tohum ve meyveler ile beslenen Su Tavuğu (yeşil ayaklı tavukçuk) tedavi-bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir