TAVLI’DAN BASIN AÇIKLAMASI

TAVLI’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Ünye Belediye Başkanı  Hüseyin Tavlı, “Yöremizin önemli bitkilerinden oluşan lezzetlerimizin bilinmesini ve tanınmasını sağlamak istedik. Aynı zamanda dünyada son süreçte Gastronomi turizmini de öne çıkarmak adına bizde kendi yöresel otlarımızın lezzetlerini turizm destinasyonları içerisinde ve aynı zamanda yöresel ürünlerimizi bütçesel anlamda aile ekonomisine katkıya dönüşmesi için 2020 yılında böyle bir festivali başlatacağız. Tabi pandemi nedeniyle o gün bu süreci gerçekleştiremedik. Bizde kendi bölgemizin bitkilerinden oluşan yöresel lezzetleri hem tattıralım hem de aynı zamanda 21 lokasyonda 178 farklı bitki türünün de bu şekliyle tattırarak lezzetlerinin farklılıklarını ve güzelliklerini de yaşatarak turizme katkısına oluşturalım istedik. Geldiğimiz noktada ortak paydaşlarımızla birlikte İlçe Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odası ve Kaymakamlıklarımızın iş birliğinde 27 Mayıs Cuma günü kortej yürüyüşüyle startını vererek aynı zamanda stantların gezilmesini ve aynı zamanda şehrimizin yerel sanatçılarını vatandaşlarımıza bir müzik resitali yaşatmak istiyoruz. Tabi sanatçımız Turgay Başyayla’nın gelmesiyle birlikte bir organizasyona imza atmış olacağız. Bu konserlerimize ve organizasyonlarımıza bütün hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

Ünye’de 27-28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Ot Festivali öncesi Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı açıklamalarda bulundu.

Başkanlık makamında gazetecilerle bir araya gelen Başkan Hüseyin Tavlı, vatandaşları 3 gün boyunca konser tadında bir festivalin beklediğini söyledi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.