TEDAVİSİ TAMAMLANAN KÜÇÜK BALABAN TEKRAR DOĞAYLA BULUŞTU

Ordu’nun Ünye  ilçesinde bitkin halde bulunan yeni ergin Küçük  Balaban  ( Ixobrychus minutus ) tedavisinin tamamlanmasının ardından tekrar  doğaya salındı.

            Ordu’nun Ünye İlçesinde Duyarlı Vatandaşlar tarafından bitkin halde  bulunup Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğine teslim edilen , Küçük Balaban ( Ixobrychus minutus )  25 Ağustas 2021 tarihinde Veteriner Hekimi Kontrolüne alınmıştı. Soyu  azalan Küçük  Balaban kuşunun; kanatlarında ve ayaklarında  herhangi bir sorun olmadığı, uçma yeteneğine sahip olduğu tespit edilmişti. 

Yetersiz Beslenmeden Dolayı bitkin düşen Küçük Balaban’ın Tedavi Bakım ve Rehabilitasyon Süreci tamamlandı. Habitatı tatlı su kenarlarındaki sazlık çalılık ve bataklık alanlar olan   Küçük  Balaban Kuşu  daha sonra DKMP Ünye Şefi  Saygın Yıldırım tarafından Ünye İlçesi SahilKöy Mahallesi’nde  bulunan, kuşun yaşam alanına uygun Çınarsuyu  Deresi’nin  kenarındaki sazlık alanda tekrar doğayla buluşturuldu.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN STANDI, İSTANBUL’A DAMGASINI VURDU

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN STANDI, İSTANBUL’A DAMGASINI VURDU İstanbul’da düzenlenen Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı’nda (YAPEX), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir