TMO 41 TL FİYATLA ÜLKEYE İHANET EDİYOR

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındık alım fiyatının 3.5 dolar karşılığı Türk Lirası olması gerektiğini söyledi.
TMO’nun 41 liradan fındık satmasının ülkeye ihanet olduğunu belirten Başkan Akça şu açıklamayı yaptı;
Söylemekten yorulduk, anlayana aşkolsun!!!

Fındık bu ülkenin milli ürünüdür,400 bin çiftçinin geçim kaynağıdır, fındıkla alakalı piyasanın oyun kurucusu biz olmalıyız, verilecek kararların altında bizim imzamızın olması gerekir diyoruz, demeye de devam edeceğiz.
Ya anlamıyorsunuz ki bu seçeneğe ihmal bile vermiyorum,   salağa yatarak bu ülkeye, bu çiftçiye ve bu milli ürüne ihanet içerisindesiniz.
Eyyy TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, defalarca gündeme taşıdık dedik ki 39-41 TL’ye sattığınız fındık fiyatı bu üreticiye, bu ülkeye ihanettir dedik.

2021-2022 sezonu için Ağustos ayında açıklanan 26,5 TL  taban fiyatın karşılığı 3,2 dolardı.
Sizin 39-41 TL karşılığı satışa sunduğunuz fındığın karşılığı ise 2,45 dolardır.
Ayrıca bugünlerde fındığın serbest piyasadaki alışı bile(fındık elinizde, emanette değil ise)41-42 TL bandındadır ama siz hala fındığın kilosunu 41 TL’ye satmakta ısrar ediyorsunuz, kimin malını kime peşkeş çekiyorsunuz.
Şimdi diyeceksiniz ki biz fındığın kilosunu 26,5 TL’ye aldık 41 TL’ye satıyoruz daha ne yapacağız aymazlığında bulunabilirsiniz ama kazın ayağı öyle değil. Sayın yetkililer bu ürünün %90’nı ihraç ediliyor, alışı TL üzerinden ama satışı dolar üzerinden yapılıyor.

O zaman neymiş, bu ürün TMO tarafından satışa sunulurken, dolar karşılığı olan fiyat üzerinden satışa sunulmalıymış.
Bu ülkenin, bu çiftçinin hakkını birilerine peşkeş çekmek yerine, bu ülkeye bu çiftçiye hizmet etme yolunu seçmelisiniz.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.