TRİATLON 2. KEZ ORDU’DA YAPIACAK

TİRATLON 2. KEZ ORDU’DA YAPILACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında organizasyonunu üstlendiği Ordu Triatlonu’nda gösterdiği başarılı çalışmalarıyla organizasyonun 2. kez Ordu’da yapılmasını sağladı. 10-11 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan organizasyon için resmi imzalar atıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Spora ve sporcuya verdiği desteklerle spor kamuoyunun takdirini kazanan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun spor müsabakalarına ev sahipliği yapması içinde önemli çalışmalar yürütüyor. Üstlendiği birçok spor organizasyonunu başarı ile yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında üstlendiği organizasyonla Ordu’nun spor tarihi adına önemli bir çalışmaya imza attı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Belediyesinin tüm pandemi tedbirlerini alarak hayata geçirdiği triatlon organizasyonu başarı ile tamamlanırken eksiksiz gerçekleştirilen ve vatandaşların da ilgisini çeken yarışların tekrar Ordu’da yapılması için Türkiye Triatlon Federasyonu ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalandı.

ORGANİZASYON 10-11 TEMMUZ’DA

10-11 Temmuz 2021 tarihinde yaklaşık 500 sporcunun katılımı ile gerçekleşmesi planlanan Ordu Triatlonu’na resmiyet kazandıran imza törenine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Başkan Vekili Adem Atik, Türkiye Triatlon Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Oğuz Aydın ve TTF Organizasyon Kurulu Üyesi Onur Şentürk katıldı.

BAŞKAN GÜLER: “ORDU’YU SPOR MÜSABAKALARININ MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ”

İmza töreninde konuşan Başkan Güler, Ordu’nun sportif faaliyetleriyle adından söz ettiren bir il olması için hem sporcuya hem de spor organizasyonlarına önemli destekler verdiklerini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

2020 yılında Ordu tarihi için önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirten ve başarının da devamlılık getirdiğine dikkat çeken Başkan Güler, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya olan desteğimizi he​r alanda sürdürmeye devam ediyoruz. Ordu’yu birçok spor alanında adından söz ettiren bir şehir olması adına önemli organizasyonları ilimizde gerçekleştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde Ordu’da triatlon organizasyonu yapılmasını sağladık. Büyükşehir Belediyesi olarak üstlendiğimiz bu organizasyonu pandemi koşullarında başarı ile geride bıraktık. Bu başarılı organizasyon yeni organizasyonların referansı oldu. Bugün de bu başarının devamı olan 2. triatlon organizasyonu için imzaları attık. Biz Ordu’da yaptığımız bu etkinliklerle çocuklarımızı gençlerimizi tüm spor dallarıyla tanıştırmak istiyoruz. 10-11 Temmuz tarihlerinde yapılması kararlaştırılan organizasyonun hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

AYDIN: “ORDU’DA ÇOK BAŞARILI BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİ”

Tören sonrası konuşan Türkiye Triatlon Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Oğuz Aydın ise konuşmasında, “Geçen yıl Ordu’da pandemi koşullarına rağmen çok keyifli bir yarış gerçekleşmişti. Özellikle yerel yönetimlerin ve halkın ilgisi bizi çok mutlu etmişti. O ilginin bir yansıması olarak Ordu’da triatlon branşına ilgide adeta patlama yaşandığını büyük bir memnuniyetle görüyoruz. Temmuz ayındaki yarışa sadece Ordu’dan 100 civarı sporcumuzun katılacağını tahmin ediyoruz. Tüm Ordu’ya teşekkürlerimi sunarım” İfadelerine yer verdi. 

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir