ÜNYE BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI

ÜNYE BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın başkanlık yaptığı Belediye Meclisi, 2021 Mali Yılı Gelir Gider kesin hesabını karara bağladı.

Ünye Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında gündemdeki maddeler görüşüldü. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı gündem maddelerine geçmeden önce geride bıraktığımız Ramazan ayı ile ilgili görüşlerini ifade etti. Başkan Tavlı, “Ramazan ayını eda etmenin fırsatını bulduk. Kazasız belasız çok güzel bir şekilde hemşerilerimizin gönül sofralarına konuk olarak güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Ramazan Bayramı’nı da hemşerilerimizle birlik beraberlik içerisinde geçirdik. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle tüm engelli kardeşlerimizin haftasını kutluyorum” dedi.

8 maddelik gündem meclis üyeleri tarafından görüşülürken Ünye Belediyesi 2021 Mali yılı gelir ve gider kesin hesabı da görüşülerek karara bağlandı. Mali Hizmetler Müdürü Ceyhan Çam meclis üyelerine 2021 yılı gelir gider tablosu ile ilgili bilgiler verirken, 116 Milyonluk tahmini bütçenin 102 Milyon 437 Bin 380 TL gider olarak, 111 milyon 867 bin 401 TL net tahsilatla gelir olarak yapıldığını söyledi. 2021 Mali Yılı Gelir Gider Kesin hesabı Meclis üyeleri tarafından oylanarak kabul edildi.

Toplantının dikkat çeken bir diğer önemli maddesi ise yaşlı ve engellilere gündüz bakımevi çalışmasıydı. Bayramca Mahallesi’nde bulunan ve Sosyal Hizmet Kuruluşu yapılmak için maliye hazinesine devredilecek olan alanın devri meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Ünye Belediye Meclis üyesi ve aynı zamanda Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arslan Güdek alınan karar nedeniyle engelliler adına Başkan Tavlı ve Meclis üyelerine teşekkür etti.

Meclis, gündemdeki diğer maddeleri görüşmesinin ardından 7 Haziran 2022 saat14.00’da toplanmak üzere sona erdi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Vali Sonel, Hane Ziyaretlerini Sürdürüyor

Vali Tuncay Sonel, Eşi Handan Sonel ile birlikte “Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün” projesi kapsamında engeli olan ailelere ve çocuk evlerine ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.