ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN 2 BİN KİŞİLİK GÖNÜL SOFRASI

ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN 2 BİN KİŞİLİK GÖNÜL SOFRASI

Son 2 yıldır pandemi nedeniyle verilemeyen toplu iftar sofrası, Ünye belediyesi tarafından bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kuruldu.

Gönül Sofrası

Toplu İftar yemeği organizasyonunu bu yıl “Gönül Sofrası” konsepti ile hizmete sunan Ünye Belediyesi, Başkan Hüseyin Tavlı’nın talimatlarıyla mevsimsel şartlar da göz önünde bulundurularak kurulan 2 bin kişilik dev çadırda hizmet verecek.

Oruçlar Sıcak Bir Ortamda Açılacak

Ramazan ayının manevi iklimine uygun şekilde Gönül Sofrasının sıcak bir ortamda oluşması gerektiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bu yıl Mübarek Ramazan, baharın ilk ayı olan Nisan ayı içinde idrak edilecek. Hemşerilerimizin sıcak bir atmosferde oruçlarını açmalarını istedik. Bu nedenle son derece güzel kapalı bir alan oluşturduk.” diye konuştu. 

2 bin kişi her akşam Gönül Sofrasında Buluşacak

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulan Gönül Sofrası’nda her akşam yaklaşık 2 bin kişi iftarını açacak. Kent merkezinde olması adına özellikle tercih edilen alan, vatandaşlara aynı zamanda ulaşım kolaylığı sağlamış olacak.

Başkan Tavlı, “Ramazan Ayına Özel Programlar Olacak”

Ramazan ayı boyunca İftar çadırı ve Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde çeşitli etkinlikler de olacak. İftar programı canlı yayınları, gölge oyunu gösterileri, ilahi dinletileri gibi çok sayıda etkinliğin de yer alacağı program Ünyelilerle buluşacak.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.